Čierny deň na antuke. Kližan ani Schmiedlová sa neprebojovali do štvrťfinále

Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Plava Laguna Croatia Open v chorvátskom Umagu (celková dotácia 561 345 eur, antuka).

19.07.2018 20:16
France Tennis French Open Kližan Foto: ,
Martin Kližan.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan prehral vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola za 132 minút 6:3, 4:6, 3:6 so šestkou singlového „pavúka“ Robinom Haasem z Holandska.

Kližan po vydarenom prvom sete viedol v druhom dejstve 4:2, ale potom neuspel v nasledujúcich siedmich gemoch. Skúsený 31-ročný rodák z Haagu Haase už potom doviedol duel do víťazného konca, a to čistou hrou pri vlastnom podaní.

Dvojhra mužov – 2. kolo (osemfinále):
Robin Haase (Hol.-6) – Martin Kližan (SR) 3:6, 6:4, 6:3 za 132 minút

Schmiedlová lúči s Bukurešťou

V osemfinále skončila aj Karolína Schmiedlová. V rumunskej Bukurešti na turnaji WTA International BD Bucharest Open (dotácia 250 000 eur, antuka vonku) prehrala za 160 minút 4:6, 6:3, 2:6 s tiež nenasadenou Laurou Siegemundovou z Nemecka.

Karolína Schmiedlová na archívnej snímke. Foto: SITA/AP, Ahn Young-joon
Karolína Schmiedlová Karolína Schmiedlová na archívnej snímke.

Dvadsaťtriročná Košičanka po prehranom prvom sete uspela v druhom dejstve, od stavu 3:3 vyhrala päť gemov za sebou, ale ani náskok 2:0 v treťom sete jej nestačil na víťazstvo.

Tridsaťročná rodáčka z Filderstadtu po prerušení duelu pre dážď sa vrátila excelentne do zápasu a napokon už nedovolila slovenskej protivníčke uspieť ani v jednej hre.

Dvojhra žien – 2. kolo (osemfinále):
Laura Siegemundová (Nem.) – Karolína Schmiedlová (SR) 6:4, 3:6, 6:2 za 160 minút

Viac na túto tému: #Martin Kližan #Anna Karolína Schmiedlová #Robin Haase #ATP v Umagu