Konzervatívny Wimbledon ustúpil futbalu. Povolí mobily

10.07.2018 14:20
Britain Wimbledon Tenis Federer
Roger Federer. Autor: ,

Vo Veľkej Británii sa rozpadáva vláda. No a čo? Kráľovstvo má v týchto dňoch vážnejší problém. Športový. Dostane v Londýne prednosť tenis alebo futbal?

Situácia, ktorá sa opakuje každý druhý rok – do diania vo Wimbledone zasahuje futbalový šampionát. Ale tentoraz to je iné. Veď kedy naposledy sa anglickí futbalisti prebojovali do semifinále?

Bolo to v roku 1996, keď hostili majstrovstvá Európy – ale to nie je podstatné.

Wimbledon musí ustúpiť. Inak by hrozilo, že v mužskom finále, ktoré sa uskutoční o 15.00 SELČ, uvidí svet poloprázdne tribúny. A takýto lapsus si organizátori podujatia predsa nemôžu dovoliť.

Diváci, ktorí budú na centrálnom dvorci sledovať finálový duel, si budú môcť zapnúť svoje mobilné zariadenia. A že tak spravia, je viac ako isté. Vyvrcholenie futbalových MS sa začne dve hodiny po tom tenisovom. Je málo pravdepodobné, že duel sa skončí skôr, ako rozhodca v Moskve prvýkrát zapíska do píšťaľky.

„Dôležité je, aby ľudia, ktorí chcú sledovať futbal, nevyrušovali ostatných. Ak budú mať na mobiloch vypnutý zvuk, alebo na ušiach sluchadlá, bude to v poriadku,“ povedal výkonný riaditeľ All England Clubu Richard Lewis.

Ústupok to je veru poriadny. Zákaz používať mobily je jedným z pravidiel, ktorým sa riadia ľudia v celom tenisovom areáli. Alebo si viete predstaviť, že by na mužské finále nastúpili hráči bez tradičného úklonu pred kráľovskou lóžou či vo farebnom úbore? Nie, Wimbledon je striktný – pravda, pokiaľ nejde o futbal.

Niekoľko mesiacov dokonca zaznievali hlasy, aby sa zápas začal skôr a nekolidoval s futbalom. Až takí ústretoví však ľudia na čele najslávnejšieho grandslamu nie sú. „Na začiatku sa nič meniť nebude. Tento, ale ani ďalšie roky,“ zdôraznil Lewis.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#MS 2018 vo futbale #Wimbledon 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

23,99
Amore farebné ľalie

Amore farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk