Cibulková sa nezväzovala očakávaniami. Najväčšiu radosť má z podania

06.07.2018 11:54
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková po postupe do 3. kola Wimbledonu. Autor: ,

Slovenská tenistka Dominika Cibulková predviedla v 2. kole Wimbledonu skvelý výkon, za ktorý sa aj sama rada pochválila. Domácu nádej a minuloročnú semifinalistku Johannu Kontovú (22.) zdolala 6:3, 6:4 bez toho, aby súperke čo len raz prepustila svoje podanie.

Cibulková v celom zápase čelila iba jednému brejkbalu. Dokázala si udržať vysokú úspešnosť prvého servisu, získala po ňom až 82% bodov. Zaznamenala iba dve esá, avšak kvalitným prvým podaním dostávala britskú súperku neustále pod tlak.

„Predviedla som výborný výkon. Po predošlých dvoch prehrách 0:2 na sety som z nej mala trochu strašiaka. V Eastbourne sme spolu trénovali a bolo to veľmi vyrovnané, čo ma utvrdilo v tom, že v prípade dobrého výkonu môžem vyhrať,“ uviedla 28-ročná Cibulková pre denník Šport a dodala:

„Vypálilo to úžasne. Najväčšiu radosť mám zo svojho servisu, ktorý bol tentokrát výborný. Nezaoberala som sa ničím iným okrem najbližšieho momentu. Sústredila som sa na každú loptu a nemyslela na skóre. Bola som v správnom nastavení.“

Ako-tak slovenská hráčka zaváhala až v závere druhého setu, keď za stavu 5:3 na príjme nezužitkovala ani jeden zo štyroch mečbalov. Následne však potvrdila mentálnu odolnosť a čistou hrou pri svojom servise rázne ukončila stretnutie.

„Všetko som pustila z hlavy a na lavičke som sa sústredila len na svoj servis. Predstavovala som si, kam budem podávať. Vedela som presne, čo chcem robiť a na kurte som to zrealizovala. Tlak som si vôbec nepripustila. Nie je to, pravdaže, jednoduché. Keby to také bolo, zvládla by som koncovky v každom zápase,“ skonštatovala zverenkyňa fedcupového kapitána Mateja Liptáka.

Dvadsiata štvrtá hráčka rebríčka WTA Kontová po nečakanej prehre v 2. kole obrazne sňala klobúk pred súperkou zo Slovenska. „Keď hrá dobre, chodí si po údery a uvoľnená to triafa aj z nemožných pozícií. Proti mne zahrala víťazné údery azda aj z 5 m za základnou čiarou. Výborne čítala hru a celkovo bolo cítiť, ze hrá vo veľkej pohode. V celom zápase som nemala jediný oporný bod, ktorým by som sa viac dostala do hry. Súviselo to s výbornou hrou súperky,“ vravela Kontová na pozápasovej tlačovej konferencii.

Na otázku, prečo pred rokom bola až v semifinále a teraz neprešla cez 2. kolo, 27-ročná Britka s austrálskym rodiskom skonštatovala: „Nebudem porovnávať svoju hru s tou spred roka. Je to zbytočné, lebo pred rokom a teraz sú dva rozličné situácie, miesta či výzvy. Nežijem minulosťou.“

V 3. kole, ktoré býva na grandslamových turnajoch najčastejšie jej konečnou stanicou, čaká v sobotu na Cibulkovú nasadená päťnástka Elise Mertensová. Napriek nesporným kvalitám na trávnatom povrchu zatiaľ Belgičanka nedosiahla prenikavý úspech. Na Wimbledone sa dokonca dočkala prvého víťazstva až v tomto ročníku.

I guess thats a happy face of mine ‍♀️ #wimbledon

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Cibulkovej maximum na londýnskej tráve predstavuje štvrťfinálová účasť v rokoch 2011 a 2016. Pre slovenskú tenistku sa rysuje šanca postúpiť prvýkrát práve od Wimbledonu 2016 do osemfinále turnaja veľkej štvorky. Na otázku, či si užíva tohtoročné účinkovanie na londýnskej tráve, uviedla:

„Áno, hoci neviem, či je to najsprávnejšie slovo. Skôr viem, že hrám dobre na tréningoch a túžim to ukázať aj v zápasoch. Zatiaľ som sa nezväzovala očakávaniami. Nechcela som byť v kŕči. Chcela som len prísť a hrať, ako viem. Dúfam, že to tak bude pokračovať.“

#Wimbledon 2018 #Johanna Kontová #Dominika Cibulková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk