Šampiónka končí. Muguruzová vypadla v 2. kole, klesne aj v rebríčku

Španielska tenistka Garbine Muguruzová Blancová neobháji vlaňajší titul na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Ako nasadená trojka prehrala v 2. kole s Belgičankou Alison van Uytvanckovou 7:5, 2:6, 1:6.

05.07.2018 22:28
Garbine Muguruzová Blancová Foto: ,
Garbine Muguruzová Blancová po vypadnutí z Wimbledonu.

V súboji so 47-hráčkou sveta síce vyhrala úvodný set a na začiatku druhého mala brejk k dobru, od stavu 2:2 však uhrala iba jediný gem. Van Uytvancková podala životný výkon, skvele podávala, zasypala súperku spŕškou víťazných úderov a získala najcennejší skalp v kariére.

Muguruzová Blancová po nečakanej prehre vypadne z prvej svetovej pätky, v onlajn vydaní rebríčka WTA jej patrí šiesta priečka. Z aktuálnej Top 5 sa do 3. kola dostala iba najvyššie nasadená šampiónka Roland Garros Rumunka Simona Halepová. S turnajom sa už rozlúčili Dánka Caroline Wozniacka, Američanka Sloane Stephensová i Ukrajinka Jelina Svitolinová.