Serena skončí až vtedy, keď to zabalí aj Roger. To je asi vtip, reagoval Federer

05.07.2018 09:43
Britain Wimbledon Tenis Federer
Roger Federer. Autor: ,

On bude mať o mesiac 37 rokov a na tenisovom Wimbledone reálne útočí na deviaty singlový titul. Ona bude mať 37 rokov 26. septembra a na londýnskej tráve sa usiluje o ôsme celkové víťazstvo. Spolu majú 43 grandslamových a až 170 titulov vo dvojhre na hlavnom profiokruhu.

Roger Federer a Serena Williamsová sú najväčšími osobnosťami svetového tenisu a toto konštatovanie platí už dlhé roky. Občas sa objaví aj na vrcholnom fóre otázka, dokedy to ešte obaja potiahnu, najmä keď Federer už má 4 deti a S. Williamsová zasa 10-mesačnú dcérku.

„Čo hovoríte na to, čo vravela Serena, že chce pokračovať dovtedy, kým neskončí Roger?,“ zaznela otázka na pozápasovej tlačovke Federera po jeho postupe do 3. kola Wimbledonu cez Lukáša Lacka.

V uvoľnenej atmosfére 36-ročný švajčiarsky fenomén najprv iba pokrčil plecami. „To vážne? Ak si to myslí, asi je to dobré pre tenis. Možno bude hrať ona dlhšie a možno zasa ja. Neviem. Ale myslím si, že je to asi vtip z jej strany,“ odpovedal Federer.

Osem titulov a 11 finálových účastí na Wimbledone a ďalších 9 turnajových triumfov v Halle z neho robí najúspešnejšieho tenistu na tráve v histórii. Federer odpovedal aj na otázku, v čom je najväčší rozdiel medzi ním a ostatnými hráčmi, keď sa hrá na tráve.

„Neviem to presne pomenovať. Možno moje slajzy sú to, čo ma odlišuje od ostatných a možno celkový herný prejav na tráve je pre mňa jednoduchší ako pre iných hráčov. Nie som si však istý, to musia posúdiť iní. Rovnako mi pomáha, keď mením podanie a viem, kedy mám ktoré použiť. A v čom je podstata môjho dobrého pohybu na tráve? Viem dobre udržať rovnováhu aj tam, kde sa iným šmýka. Príliš však nad tým nerozmýšľam, len to jednoducho hrám ako najlepšie viem.“

Lukáš Lacko vracia
		loptičku
		Švajčiarovi...
Roger
		Federer.
+7 Lukáš Lacko vracia
		loptičku
		Švajčiarovi...

Federer sa ako veľký futbalový fanúšik nevyhol otázke, čo si myslí o prehre Švajčiarska so Švédskom (0:1) v osemfinále MS vo futbale v Rusku.

„Som trochu sklamaný. Čakal som viac od švajčiarskeho tímu na týchto majstrovstvách sveta. Škoda nevyužitých šancí proti Švédom. Vo futbale nestačí, keď zahrajú dobre traja, piati či ôsmi hráči. Musia všetci jedenásti. V tenise je to iné, spolieham sa len sám na seba,“ skonštatoval Roger Federer.

#Roger Federer #Wimbledon 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk