Lacko zabojuje v Eastbourne o finále. Čaká ho prekvapenie z Roland Garros

Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil už do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne.

28.06.2018 13:51 , aktualizované: 16:18
Lukáš Lacko Foto: ,
Lukáš Lacko na turnaji v Eastbourne.

Vo štvrtkovom štvrťfinálovom súboji vyradil domáceho hráča Camerona Norrieho v dvoch setoch 6:3 a 6:4. Zápas trval hodinu a 16 minút.

Norrie v druhej hre prvého setu stratil svoje podanie, no Lacko mu túto výhodu hneď v ďalšom geme vrátil. Do stavu 3:3 bol zápas vyrovnaný, potom slovenský reprezentant za stavu 4:3 opäť zobral súperovi servis a set nakoniec vyhral 6:3. V druhom brejkol Norrieho v tretej hre a v čistom desiatom geme premenil hneď prvý mečbal.

Lacko sa v semifinále stretne s Marcom Cecchinatom. Talian sa na grandslamovom turnaji Roland Garros prebojoval do semifinále, kde ho vyradil Dominic Thiem.

Dvojhra – štvrťfinále:
Lukáš LACKO (SR) – Cameron Norrie (V.Brit.) 6:3, 6:4, Marco Cecchinato (4-Tal.) – John Millman (Austr.) 5:7, 6:3, 6:2

Viac na túto tému: #Lukáš Lacko #Eastbourne #Cameron Norrie