Siniaková s Krejčíkovou ako tretí český pár histórie ovládli v Paríži štvorhru

, 10.06.2018 13:51
siniakova, krejcikova
České tenistky Kateřina Siniaková (vľavo) a Barbora Krejčíková získali v Paríži prvý grandslamový titul v kariére. Autor: ,

České tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková sa stali víťazkami ženskej štvorhry na Roland Garros.

Ako šieste nasadené zvíťazili nad japonským tandemom Eri Hozumiová, Makoto Ninomijová za 65 minút presvedčivo 6:3, 6:3. Obe mladé 22-ročné Češky sa tešia z premiérového titulu na podujatí „veľkej štvorky“, pred piatimi rokmi však ovládli vo francúzskej metropole deblovú súťaž v juniorskej kategórii.

Rodáčka z Brna Krejčíková síce hneď na úvod prišla o svoj servis, vzápätí si však Češky vzali späť požičané a súperky brejkli aj v šiestom geme, čo sa ukázalo v prvom sete ako rozhodujúce.

V druhom dejstve nenasadené Japonky dvakrát nevyužili výhodu vlastného podania (v 1. a 9. geme) a Krejčíková so Siniakovou, ktoré pri vlastnom servise nezaváhali, už dotiahli stretnutíe do víťazného konca, navyše čistou hrou.

Krejčíková so Siniakovou uspeli ako tretí český pár v histórii, deblový titul na Roland Garros pred nimi vybojovali aj Jana Novotná a Helena Suková v roku 1990 a Andrea Sestini Hlaváčková a Lucie Hradecká pred siedmimi rokmi.

Ženy – štvorhra – finále:

Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (6-ČR) – Eri Hozumiová, Makoto Ninomijaová (Jap.) 6:3, 6:3

#štvorhra #Roland Garros 2018 #Kateřina Siniaková #Barbora Krejčíková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Amore červené ruže

Amore červené ruže

49,99
Passion krémové ruže

Passion krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk