Neodpisujte ho. Starý Djokovič sa možno ešte vráti

06.06.2018 13:16

Čo sa deje s Novakom Djokovičom? Vráti sa ešte niekedy medzi absolútnu špičku? Tenisové legendy si myslia, že áno. Podľa nich 12-násobný grandslamový šampión nie je ďaleko od toho, aby opäť vyhrával veľké trofeje.

Novak Djokovič v opatere fyzioterapeuta na...
Novak Djokovič v opatere fyzioterapeuta na turnaji Roland Garros. Autor: SITA/AP, Christophe Ena

Bolo iba pár minút po skvelom štvrťfinálovom zápase na Roland Garros, Srb Djokovič si pomaly balil veci a lúčil sa s publikom, Talian Marco Cecchinato prežíval najkrajšie momenty v živote a legendárny Švéd Mats Wilander sa pustil do hodnotenia zápasu.

„Mám pocit, že ešte stále nie je pripravený predovšetkým po fyzickej stránke,“ načrtol jednu zo svojich myšlienok bývalý hráč a teraz aj tenisový analytik. „Možno predsa len bude preňho lepšie, ako vynechá nadchádzajúcu časť sezóny. Tráva je totiž nespochybniteľný zabijak sebavedomia,“ rozvinul svoju úvahu.

Päťdesiattriročný rodák z mesta Växjö má pre Djokoviča takúto radu: „Ak si odhodlaný vrátiť sa na kurty v niekdajšej forme, počkaj si radšej na betón.“ Podľa Wilandera hral Srb vždy najlepšie na tomto povrchu a bolo by tak logické, aby vynechal aj slávny Wimbledon.

Švéd sa však pozerá na udalosti posledných dní pozitívne. "Vždy som si myslel, že Novakov problém spočíva v hlave a nie v nohách. Teraz však z neho vyžaruje túžba uspieť a je vidieť, ako veľmi nechce prehrať čo i len jeden zápas. Chýba mu však trošku sebavedomia. Inak by štvrtý set proti Cecchinatovi vyhral. Mal na to niekoľko príležitostí, " pokračoval v hodnotení.

Bývalý šesťnásobný grandslamový šampión si myslí, že Djokovič by si mal dať pauzu. „Možno by mal ísť domov, aspoň na chvíľu sa vypariť z hotelov, v ktorých trávi príliš veľa času. Vraví sa, že aktuálne hrá na 80-percentnej úrovni svojej niekdajšej formy, mal by si teda dopriať príležitosť vrátiť sa na absolútny vrchol. Nie je od nej ďaleko,“ povedal.

Novak Djokovič počas súboja 4. kola Roland...
Novak Djokovič počas súboja 4. kola Roland Garros proti Fernandovi Verdascovi. Autor: SITA/AP, Christophe Ena

V tenise rozhodujú detaily, o absolútnej špičke to platí obzvlášť. Práve na nich vraj musí Djoković popracovať. „Ak úroveň jeho hry poklesne o tri percentá, je to hneď vidieť. On nie je ako Del Potro, ktorý si dokáže pomôcť delovým podaním, ani Nadal s jeho úžasným fyzickým fondom. Ak chce byť pred nimi, musí sa dokonale pripraviť po všetkých stránkach,“ dodal Wilander.

Optimistom je aj Boris Becker, trojnásobný wimbledonský víťaz a Djokovičov extréner. „Začínam uňho konečne spoznávať skvelý pohyb aj údery zo základnej čiary, ktoré ho kedysi tak zdobili. Viem, že mnoho expertov nad ním láme palicu a spochybňuje jeho hlad po víťazstvách, ale verte mi, že ak by nechcel uspieť, do Paríža by ani necestoval. Zlepšuje sa každým jedným zápasom a k top forme mu už veľa nechýba,“ skonštatoval 50-ročný Nemec.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Roland Garros 2018 #Novak Djokovič #Mats Wilander #Boris Becker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 19

Kytica Zimona 19

39,99
Sweet farebné ľalie

Sweet farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk