Čierny utorok na červenej antuke vo Francúzsku. Najprv Kristína Kučová, potom Anna Karolína Schmiedlová a na záver Dominika Cibulková.

29.05.2018 15:44 , aktualizované: 19:32
Dominika Cibulková Foto: ,
Dominika Cibulková v 1. kole Roland Garros.
debata (3)

Najbližšie k postupu bola Schmiedlová. Avšak vo chvíľach, keď mala 23-ročná hráčka rumunskú súperku Irinu Beguovú na lopate, zakaždým zlyhala. V zápase, ktorý trval tri hodiny a 19 minút, bola až päťkrát dva fiftíny od víťazstva.

Ešte neuveriteľnejšie vyznieva zápasová štatistika brejkbalov, Košičanka z prvých jedenástich, ktoré mala k dispozícii, premenila iba jeden. Napokon prehrala 4:6, 7:5, 7:9.

Oveľa jednoznačnejší priebeh mal duel medzi Kučovou a Číňankou Čang Šuaj. Predovšetkým v 1. sete na kurte dominovala nasadená „dvadsaťsedmička“. Slovenku od začiatku ničila víťaznými údermi, na čo Kučová odpovedala nevynútenými chybami. Keďže zvrat nepriniesol ani 2. set, 28-ročná Bratislavčanka sa lúčila s French Open po výsledku 0:6, 5:7.

Nepochodila ani najväčšia utorková nádej – Dominika Cibulková. Čerstvá finalistka zo Štrasburgu si vylámala zuby na Nemke Julii Görgesovej. V súčasnosti až 32. hráčka rebríčka WTA síce vyhrala druhý set, v tom treťom jej však súperka nedala šancu. Cibulková prehrala 4:6, 7:5, 0:6.

V stredu do diania v Paríži zasiahnu dvaja úspešní Slováci z 1. kola. Martin Kližan vyzve domáceho matadora Gaela Monfilsa, papierovo ťažšia prekážka čaká na mladučkú Viktóriu Kužmovú, ktorá si zmeria sily so štvrtou nasadenou – Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.