Cibulková bude platiť dane v Emirátoch. Zmenila si trvalé bydlisko

07.05.2018 22:00
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková. Autor: ,

Slovenská tenistka Dominika Cibulková definitívne zmenila svoje trvalé bydlisko. Zo Slovenska sa presťahovala do Dubaja v Spojených arabských emirátoch.

Čerstvo 29-ročná (nar. 6. 5. 1989) aktuálne 34. hráčka singlového rebríčka WTA avizovala zmenu už skôr. Pre daňové výhody sa k tomuto kroku uchýlili v minulosti viacerí slovenskí športovci, napríklad niekdajší tenisti Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová či cyklistická hviezda Peter Sagan.

„Ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch alebo počas prípravy. V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia,“ ozrejmila pre sportky.sk rodáčka z Bratislavy.

Napriek novému domovu však nehodlá zanevrieť na svoju vlasť. „Zmenila som len trvalé bydlisko. Navždy ostanem Slovenkou, ktorá reprezentuje túto krajinu,“ dodala Cibulková, v minulosti už aj štvrtá tenistka virtuálneho poradia.

#Dominika Cibulková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk