Útok na elitnú stovku tento týždeň nebude. Kužmová vypadla v Prahe v 1. kole

Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala s rovnako nenasadenou Číňankou Čchiang Wang za 81 minút 6:7 (4), 1:6 v pondelňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe (dotácia 250 000 USD, antuka vonku).

30.04.2018 14:38 , aktualizované: 18:16
Viktoria Kužmová Foto: ,
Viktória Kužmová.

V prvých štyroch gemoch nevyužila ani jedna z hráčok svoj servis, v tajbrejku od stavu 4:4 už mladá 19-ročná Košičanka nezískala ani jednu loptičku.

Ázijčanka, ktorá je v rebríčku lepšie postavená o 43 miest (65., resp. 108.), v druhom sete na dvorci dominovala: viedla už 5:0, až potom dovolila Kužmovej znížiť. Pri svojom podaní však následne 26-ročná Čchiang Wang nezaváhala, premenila druhý mečbal a tešila sa z triumfu.

Naopak, Karolína Schmiedlová bez ťažkostí zvíťazila za 87 minút nad Britkou Heather Watsonovou 6:1, 6:3. Schmiedlová v druhom sete stratila tri svoje podania, jej súperka to však nedokázala využiť a podobne zle si počínala aj pri vlastnom servise, prišla oň dokonca štyrikrát.

Slovenka sa v druhom kole stretne s lepšou z duelu Talianky Jasmin Paoliniovej s treťou nasadenou hráčkou podujatia Dariou Kasatkinovou z Ruska.