Ďalší triumf pod vedením Vajdu. Djokovič je cez 10. mečbal v osemfinále

Srbský tenista Novak Djokovič vyhral na antukovom turnaji v Monte Carle aj druhý zápas po ukončení spolupráce s trénermi Andrem Agassim a Radkom Štěpánkom.

18.04.2018 17:41
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič v 2. kole turnaja v Monte Carle.

V zápase s Chorvátom Bornom Čoričom premenil po vyše dvojhodinovom boji desiaty mečbal a zvíťazil 7:6, 7:5. V osemfinále čaká bývalú svetovú jednotku piaty nasadený Rakúšan Dominic Thiem.

Djokovič viedol v prvom sete už 4:1, ale nakoniec ho získal až v tajbrejku. V druhom sete za stavu 5:4 nepremenil pri súperovom podaní dva mečbaly a v následnej desiatej hre nevyužil možnosť ukončiť zápas hneď sedemkrát. Vzápätí po štvrtýkrát v zápase prelomil Čoričov servis a nakoniec dotiahol duel k víťazstvu.

Majiteľ 12 grandslamových turnajov vynechal druhú polovicu minulého roka kvôli problémom s lakťom. Na januárových Australian Open vypadol v osemfinále a potom na turnajoch v Indian Wells a Miami utrpel prehry hneď v úvodných zápasoch. Po rozchode s Agassim a Štěpánkom sa vrátil k bývalému koučovi Mariánovi Vajdovi, ktorý ho do vlaňajšieho mája viedol jedenásť rokov.

Svetová jednotka Rafael Nadal postúpil hladko do osemfinále. Po predchádzajúcom voľnom žrebe zdolal najvyššie nasadený Španiel v 2. kole bez problémov Slovinca Aljaža Bedeneho 6:1, 6:3.

ATP v Monte Carle – dvojhra – 2. kolo:
Roberto Bautista Agut (11-Šp.) – Feliciano Lopez (Šp.) 6:3, 7:6 (5), Kei Nišikori (Jap.) – Daniil Medvedev (Rus.) 7:5, 6:2, Karen Chačanov (Rus.) – Gilles Simon (FRA) 6:2, 6:2, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Fabio Fognini (13-Tal.) 6:4, 6:2, Philipp Kohlschreiber (Nem.) – Albert Ramos (15-Šp.) 6:4, 6:2, Novak Djokovič (9-Srb.) – Borna Čorič (Chor.) 7:6 (2), 7:5, Richard Gasquet (Fr.) – Diego Sebastian Schwartzman (10-Arg.) 6:2, 6:1, Rafael Nadal (1-Šp.) – Aljaž Bedene (Slov.) 6:1, 6:3, Andreas Seppi (Tal.) – Guillermo Garcia-Lopez (8-Šp.) 4:6, 6:3, 7:5, Milos Raonic (14-Kan.) – Marco Cecchinato (Tal.) 7:6 (5), 6:2

Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Marián Vajda #Radek Štěpánek #Andre Agassi