Bombardér Karlovič je najstarším semifinalistom uplynulého štvrťstoročia

14.04.2018 11:52
Ivo Karlovič
Ivo Karlovič. Autor: ,

Ivo Karlovič je najstarším semifinalistom na okruhu ATP po 25 rokoch. Tridsaťdeväťročný chorvátsky tenista na antuke v Houstone vyradil Austrálčana Nicka Kyrgiosa 3:6, 6:2, 6:3 a napodobnil ťaženie Jimmyho Connorsa turnajom v San Franciscu v roku 1993. Američan mal vtedy 41 rokov.

Karlovič, 88. hráč svetového rebríčka, zdolal o 17 rokov mladšieho Kyrgios na piaty pokus. V piatok v Houstone sa mohol oprieť o svoju tradičnú zbraň – servis – a pomohol si k výhre 18 esami.

„Tak to je niečo! Obrovské víťazstvo. Až doteraz som s ním zakaždým prehral, ​​som fakt veľmi šťastný,“ povedal Karlovič, ktorý pred 11 rokmi v Houstone získal titul.

V semifinále ho čaká domáci Američan Tennys Sandgren, a ak aj tento zápas rodák zo Záhrebu zvládne, bude najstarším finalistom od Kena Rosewalla, ktorý získa trofej na turnaji v Hongkongu v roku 1977 v štyrid­siatich troch rokoch.

Druhé semifinále v Houstone bude záležitosťou iných dvoch amerických tenistov Taylora Fritza a Stevea Johnsona, ktorý vyradil turnajovú jednotku Johna Isnera po obrovskej bitke 7:6, 4:6 a 7:6.

#ATP 250 #houston #Ivo Karlovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk