Do osemfinále dvojhry na podujatí WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride v nedeľu postúpili obhajkyňa titulu Britka Johanna Kontová aj domáca veteránka Venus Williamsová.

26.03.2018 08:28 , aktualizované: 09:19
Venus Williamsová Foto: ,
Venus Williamsová v súboji proti Kiki Bertensovej v 3. kole turnaja v Miami.

Kontová nasadená ako jedenásta hladko zdolala Belgičanku Elise Mertensovú (22.) za 66 minút 6:2, 6:1 a osmička Venus Williamsová si v takmer trojhodinovom boji poradila s Holanďankou Kiki Bertensovou (29.) 5:7, 6:3, 7:5. Tridsaťsedemročná V. Williamsová v treťom sete za stavu 3:5 a 4:5 odvrátila dovedna tri mečbaly súperky a napokon otočila na 7:5. Víťazka premenila 8 z 15 brejkových príležitostí. „Bol to naozaj zaujímavý zápas, ale príliš veľa zábavy v ňom nebolo,“ povedala Venus Williamsová.

Staršia zo sestier Williamsových celkovo triumfovala v miamskom Crandon Parku v rokoch 1998, 1999 a 2001, vlani v semifinále nestačila na neskoršiu šampiónku Kontovú. Teraz sa postavia proti sebe už v osemfinále. „Kontová je vo forme. Obe budeme chcieť postúpiť a na to bude treba podať najlepší výkon,“ skonštatovala V. Willamsová.

Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro predĺžil svoju víťaznú sériu vo dvojhre na 13 zápasov. V 3. kole na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride si Del Potro nasadený ako piaty hladko poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za 72 minút 6:2, 6:2. Šampión z Indian Wells Del Potro síce potreboval až 6 mečbalov, ale v kontexte celého stretnutia s prehľadom triumfoval. „Myslím si, že to bolo dobré. Snažím sa udržať na víťaznej vlne, ale telo už cíti ten väčší počet zápasov. V Miami chcem zotrvať čo najdlhšie, keďže tento turnaj sa poslednýkrát hrá v Key Biscayne, kde to mám veľmi rád,“ uviedol Del Potro na webe ATP World Tour.

Bulhar Grigor Dimitrov nasadený ako tretí v 3. kole zostal na rakete Francúza Jérémyho Chardyho, 90. hráča rebríčka ATP. Za 86 minút to bolo 4:6, 4:6. Tridsaťjedenročný Chardy svojho o 5 rokov mladšieho súpera zdolal po prvý raz od roku 2011 (bilancia 2:3).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (21. marca – 1. apríla, dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Laykold vonku):

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (20. – 31. marca, dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Laykold vonku):