Wozniacka v Indian Wells končí, jednotkou zostane Halepová. Venus je už vo štvrťfinále

Dánska tenistka Caroline Wozniacka je ďalšia z favoritiek, ktoré sa rozlúčili priskoro s turnajom WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells.

14.03.2018 08:12
Caroline Wozniacka Foto: ,
Caroline Wozniacka v Indian Wells.

Turnajová dvojka a víťazka nedávneho Australian Open Wozniacka v osemfinálovom 4. kole podľahla Ruske Darii Kasatkinovej nasadenej ako dvadsiatej 4:6, 5:7. Wozniackej prehra a Halepovej postup do štvrťfinále cez Číňanku Čchiang Wang (7:5, 6:1) zároveň znamená, že 26-ročná Rumunka si udrží post svetovej jednotky aj po turnaji v Indian Wells.

Skvelým spôsobom si naďalej počína veteránka Venus Williamsová. Tridsaťsedemročná Američanka nasadená ako ôsma zdolala Lotyšku Anastasiju Sevastovovú (21.) 7:6 (6), 6:4 a stále je bez straty setu. Do štvrťfinále v Indian Wells Tennis Garden v lokalite Coachella Valley pri Palm Spring sa prebojovala po piaty raz, premiérovo tam bola už v roku 1997.

„Nebolo jednoduché ukončiť tento zápas. Súperka nemala vo svojej hre slabinu. Pre mňa je to ako postup do finále,“ uviedla Venus Williamsová podľa webu WTA.

Chorvátsky tenista Marin Čilič ako druhý nasadený prehral v 3. kole za 83 minút s Nemcom Philippom Kohlschreiberom 4:6, 4:6.

V ďalších zápasoch uspeli Argentínčan Leonardo Mayer, ktorý zdolal Japonca Tara Daniela (6:4, 6:1) a Pierre-Hugues Herbert z Francúzska. Druhému menovanému uľahčil postup Gael Monfils, keď ten po prehratom prvom sete (2:6) skrečoval duel za stavu 1:3 v druhom sete.

Indian Wells – dvojhra žien – 4. kolo (osemfinále):

Simona Halepová (Rum.-1) – Čchiang Wang (Čína) 7:5, 6:1
Daria Kasatkinová (Rus.-20) – Caroline Wozniacka (Dán.-2) 6:4, 7:5
Karolína Plíšková (ČR-5) – Amanda Anisimovová (USA) 6:1, 7:6 (2)
Venus Williamsová (USA-8) – Anastasija Sevastovová (Lot.-21) 7:6 (6), 6:4
Angelique Kerberová (Nem.-10) – Caroline Garciová (Fr.-7) 6:1, 6:1
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-27) – Danielle Collinsová (USA) 6:2, 6:4
Naomi Osaková (Jap.) – Maria Sakkariová (Gréc.) 6:1, 5:7, 6:1
Petra Martičová (Chor.) – Markéta Vondroušová (ČR) 6:3, 7:6 (4)

Dvojhra mužov – 3. kolo:

Philipp Kohlschreiber (Nem.-31) – Marin Čilič (Chor.-2) 6:4, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.-6) – David Ferrer (Šp.-29) 6:4, 7:6 (3)
Sam Querrey (USA-18) – Juki Bhambri (India) 6:7 (4), 6:4, 6:4
Feliciano López (Šp.-28) – Jack Sock (USA-8) 7:6 (6), 4:6, 6:4
Milos Raonic (Kan.-32) – Joao Sousa (Portug.) 7:5, 4:6, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr.) – Dudi Sela (Izr.) 7:6 (5), 6:4
Leonardo Mayer (Arg.) – Taro Daniel (Jap.) 6:4, 6:1
Pierre-Hugues Herbert (Fr.) – Gael Monfils (Fr.) 6:2, 3:1 – skreč, Monfils odstúpil

Viac na túto tému: #venus williamsová #Indian Wells #Caroline Wozniacka