Veľké sklamanie Djokoviča. Obnovil si zranenie a jeho návrat sa odkladá

29.12.2017 18:08
Novak Djokovič
Novak Djokovič. Autor: ,

Novak Djokovič musel odložiť piatkový návrat k tenisu a debut pod trénerským vedením Radka Štěpánka na exhibícii v Abú Zabí.

Bývalý prvý muž svetového rebríčka si obnovil zranenie pravého lakťa, kvôli ktorému nehrá od júlového Wimbledonu a skreči vo štvrťfinále s Tomášom Berdychom. Djokovič sa odhlásil niekoľko hodín pred duelom so Španielom Robertom Bautistom.

„Som veľmi sklamaný, že musím zrušiť svoju účasť. Bohužiaľ som v minulých dňoch zase cítil bolesť v lakti. Po vyšetrení mi lekári odporučili, aby som neriskoval, odhlásil sa z turnaja a začal s liečbou,“ uviedol na svojom webe Djokovič.

Zatiaľ nie je jasné, do akej miery ovplyvní obnovené zranenie Djokovičov ďalší program v úvode sezóny. „Môže to mať na to vplyv, ale rozhodnutie padne až v najbližších dňoch,“ uviedol Djokovič. Úvodný grandslam roka Australian Open sa začína v Melbourne 15. januára.

Djokoviča v Abú Zabí zastúpila ďalšia bývalá svetová jednotka vracajúca sa po zranení Andy Murray. Brit, ktorý v Spojených arabských emirátoch trénuje, odohral s Bautistom jeden exhibičný set a prehral 2:6. Španielsky tenista sa v sobotňajšom finále stretne s Juhoafričanom Kevinom Andersonom.

#Abú Zabí #Novak Djokovič #zranenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

45,99
Elite žlté ruže a frézie

Elite žlté ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk