Legenda sa vracia. Mamička Serena si zahrá ešte tento rok proti Ostapenkovej

25.12.2017 10:32
Serena Williamsová
Serena Williamsová. Autor: ,

Dvadsaťtrinásobná tenisová grandslamová šampiónka Serena Williamssová sa v sobotu 30. decembra vráti na dvorce po pôrode dcérky.

V exhibičnom dueli na 10. ročníku turnaja Mubadala World Tennis Championship (MWTC), ktorý sa hrá od 28. do 30. decembra v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, sa v posledný deň predstaví v súboji s tohtoročnou víťazkou French Open Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Bude to ich prvý vzájomný súboj a takisto prvý ženský duel na tomto turnaji určenom pre mužov.

Serena Williamsová pre tehotenstvo nehrala nikde od finálového triumfu nad staršou sestrou Venus na Australian Open v Melbourne v januári v tomto roku. „Teším sa, že sa na kurty po septembrovom narodení dcérky vrátim práve v Abú Zabí,“ uviedla vo vyhlásení 36-ročná americká tenistka.

Očakáva sa, že Williamsová nastúpi od 15. januára aj na Australian Open v Melbourne, kde sa pokúsi získať už svoj 24. grandslamový titul. Američanka ich má na konte rekordný počet, tohtoročným melbournským triumfom o jeden predstihla Nemku Steffi Grafovú.

„Som nadšená, že spolu so Serenou Williamsovou môžeme písať históriu, keďže budeme prvé ženy, ktoré si zahrajú na turnaji Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí. Predošlá sezóna mi vyšla skvele a už sa nemôžem dočkať vstupu do ďalšej práve na takomto úžasnom podujatí,“ vyhlásila Ostapenková, ktorá v roku 2017 získala na okruhu WTA dovedna dva tituly.

Serena Williamsová porodila 1. septembra dcérku Alexis Olympiu, otcom a od novembra aj manželom slávnej americkej tenistky je Alexis Ohanian.

#Serena Williamsová #Jelena Ostapenková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

59,99
Grande ružové ruže

Grande ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk