NÁZOR: Vzor

17.11.2017 10:12
Exhibícia Tennis Champions 2017
Daniela Hantuchová sa lúčila s profesionálnou kariérou. Autor: ,

Lesk, mihajúce sa lúče svetla, kúsok snobstva a občas aj preexponované emócie. Také bývajú rozlúčky. Šmrncnuté štipkou gýču vyvolajú chvíľkové dojatie, ktoré zväčša ešte v ten večer vyprchá.

Aj stredajšia šou, ktorá patrí Daniele Hantuchovej, je taká. Občas zábavná, inokedy zbytočne silená, či nezáživná. Do istého momentu nijako výnimočná – takto sa zväčša lúčia športovci. Ale.

Tridsaťštyriročná Slovenka zrazu urobí niečo nečakané. Vo chvíli, ktorá má patriť iba jej a nikomu inému, keď sa má vyhrievať na výslní a užívať si posledný veľký potlesk, "obráti reflektor“.

Na chlapíka v károvanej košeli zakasanej v rifliach, ktorý si vlastnú popularitu neužíva a o žiaru svetiel nestojí. Na Miloša Mečířa. Na svoj veľký vzor.

Tenis som prvýkrát videla v televízii, keď ste hrali vo finále na olympiáde v Soule. Boli ste mojou inšpiráciou, zaspávala som s mojou malou raketou a vašou podpísanou fotkou, prezradí Mečířovi.

Potom opäť vezme raketu a so svojím idolom odohrá poslednú výmenu. Publikum vstáva, tlieska, a neželá si nič iné, len aby loptička lietala z jednej strany na druhú aj naďalej.

Tenisová šou, ktorej Kim Clijstersová dala glanc, teraz dostala srdce. Z kurtu vanie človečina. A silná emócia. Tentoraz nezabudnuteľná.

Niekdajšia svetová päťka sa v posledný večer svojej veľkolepej a mimoriadne úspešnej kariéry vrátila na úplný začiatok. Kusisko svojej slávy venovala zlatému mužovi zo Soulu, ktorého ako dieťa tak veľmi obdivovala.

Miloš Mečíř bol vzorom na kurte a potom dlhé roky aj mimo neho. Daniela Hantuchová svojím prístupom prvú polovicu poslania profesionálneho športovca do bodky splnila. Teraz ju čaká tá druhá, náročnejšia. Bez rakety, obdivu aj potlesku.

V stredu večer začala výborne.

Daniela Hantuchová a jej kamarátka, belgická...
Dominik Hrbatý si pred zápasom s Tommym Haasom...
+7Daniela Hantuchová v objatí s Kim Clijstersovou.
#názor #Miloš Mečíř #Daniela Hantuchová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kytica Jesona 7

Kytica Jesona 7

18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk