NÁZOR: Legenda

01.11.2017 13:06
Miloslav Mečíř
Miloslav Mečíř končí vo funkcii nehrajúceho kapitána slovenského tímu. Autor: ,

V slovenskom športe by ste hľadali prirovnanie márne. Vo svete je ich iba zopár - ojedinelých.

Keď v roku 1993 Miloslav Mečíř zasadol na stoličku daviscupového kapitána, nik nemohol tušiť, že na nej vydrží 24 rokov. Nevídané.

So svojimi zverencami sa musel prehrýzť medzi elitu z absolútneho dna. Aj keď zakopol, vstal a pokračoval ďalej. Až do nezabudnuteľného finále v roku 2005.

Proti silným Chorvátom však s jediným hráčom v elitnej stovke nemal žiadnu šancu. Pred piatym, rozhodujúcim zápasom nechal sedieť na lavičke bez formy hrajúceho Karola Kučeru a postavil vo dvojhre neosvedčeného Michala Mertiňáka.

„Po boji je každý generálom, no keby som sa mohol rozhodnúť ešte raz, asi by som sa rozhodol rovnako,“ vravel s odstupom času. Bol zásadový a odvážny.

Žijeme vo svete, v ktorom hrajú prím neobyčajnosť a výstrednosť. Mečíř akoby doň nepatril. Je tichý, nenápadný. Príliš obyčajný.

A do takých ľudí sa najlepšie kope. Stávajú sa hromozvodom pre frustrovaných, vylievajú na nich vedrá neúspechu. Preto, že sa nebránia, prehru prijímajú s pokorou a vyrovnávajú sa s ňou hlboko vo vnútri.

Na jar 2015 Martin Kližan niekoľkokrát naznačil, že by bolo dobré Mečířa vymeniť. Bolo to presne dva roky predtým, ako odchodil zápas s Maďarom Fucsovicom v Davisovom pohári.

Veľké egá nezabúdajú, mstia sa pri prvej príležitosti. On nie. Svojho zverenca sa zastal. Taký je Miloslav Mečíř – charakterný, férový, poctivý.

O tom, že by sa mal zbaliť a prenechať funkciu komusi inému – energickejšiemu – špekulovali viacerí už niekoľko rokov. Legendy sa však nevyháňajú. Legendy odchádzajú.

Veľa zdravia, legenda.

Ďakujeme…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Miloslav Mečíř
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk