Pocta legende. Martina bola moja motivácia, priznala Hantuchová

01.11.2017 09:23
Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová preberá Cenu za oddanosť Fed Cupu udelenú Medzinárodnou tenisovou federáciou. Autor:

Obe najslávnejšie tenisové rodené východniarky už dohrali, Daniela Hantuchová to zverejnila v júli, Švajčiarka Martina Hingisová minulý týždeň. Spája ich oveľa viac ako geografická blízkosť Popradu a Košíc.

„Bolo mi cťou vnímať ju ako motiváciu, ale aj zdieľať s ňou veľa spoločných tréningov, zápasov, večerí,“ uviedla pre agentúru SITA 34-ročná Hantuchová, ktorá zdolala teraz 37-ročnú Hingisovú v marci 2002 vo finále v kalifornskom Indian Wells.

Bol to premiérový vzájomný duel. Na definitívnych 3:2 sa Slovenka dostala v osemfinále edície 2007 v rovnakom dejisku, napokon znova dobyla titul.

Bývalá jednotka svetového rebríčka vo dvojhre a terajšia líderka renkingu štvorhry Hingisová má na konte 25 grandslamových trofejí, rozlúčila sa už tretí raz. Tentoraz podľa jej slov definitívne.

„Obdivujem, čo všetko dokázala. Hrala s citom a rozumom, ľudia sa tešili na jej zápasy. Bolo zaujímavé počúvať, ako ona vníma tenis. Pri tých spoločných tréningoch som sa veľa naučila,“ zaspomínala si Hantuchová, ktorá v ére čoraz výraznejšieho príklonu k silovému a priamočiaremu štýlu rovnako ako Hingisová patrila k starosvetskej škole jemnocitu na kurte.

Hingisová sa po takmer šiestich rokoch odmlky vrátila v júli 2013 práve po boku Hantuchovej vo štvorhre a vtedy skonštatovala: „Chcelo to od nej veľa nabádania a podnecovania, aby ma – obrazne povedané – vytiahla z hrobu. Som veľmi šťastná, že mám partnerku ako Daniela, značne mi to uľahčila.“

Hantuchová spätne podotkla: „Na naše zápasy som sa vždy tešila. Vedela som, že ani tak nezáleží na výsledku – predovšetkým si to užijeme a budeme mať radosť z hry.“

Držiteľka kariérneho Grand Slamu v miešanej štvorhre Hantuchová mala Hingisovú nablízku aj v jednej z najzásadnej­ších chvíľ.

„V deň, keď som zverejnila koniec kariéry, sme s Martinou pozerali záznam toho nášho vzájomného finále z Indian Wells 2002, aj sme si poplakali,“ prezradila Slovenka v septembri na prezentačnej tlačovej besede k novembrovému 10. ročníku exhibičného benefičného podujatia Tennis Champions. V roku 2013 sa predstavila v NTC na tejto akcii práve s Hingisovou.

Still summer vibes in October ? ☺️

Príspevok, ktorý zdieľa Daniela Hantuchova (@danielahantuchovaofficial),

#WTA #Martina Hingisová #Daniela Hantuchová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Lady biele ruže a kaly

Lady biele ruže a kaly

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk