Smoliarsky druhý set. Rybáriková vyhrala, ale zo skupiny nepostúpi

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako desiata zvíťazila nad francúzskou jednotkou podujatia Kristinou Mladenovicovou za 169 minút 7:5, 1:6, 7:6 (5) v stredajšom stretnutí v základnej skupine Azalea na tzv. malých MS pod názvom Hengqin Life WTA Elite Trophy s dotáciou 2 280 935 USD na tvrdom povrchu vonku v čínskom Ču-chaji (31. októbra - 5. novembra).

01.11.2017 12:16 , aktualizované: 16:17
Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková dosiahla prvú výhru na malých MS WTA.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková predtým v utorok podľahla Nemke Julii Görgesovej 1:6, 6:7 (5), takže bez ohľadu na výsledok záverečného zápasu v tejto trojčlennej skupine už nemôže postúpiť. Pri rovnosti troch hráčok, ku ktorej by viedol triumf Mladenovicovej nad Görgesovou, by totiž určite mala najhoršiu percentáž setov (už definitívne 2:3, Nemka 2:2 alebo 3:2 a Francúzka 3:2 alebo 3:3).

Rybárikovej víťazná rozlúčka so sezónou je o to cennejšia, že slovenská jednotka nebola fit. Počas druhého setu sa nechala ošetriť, podľa informácie od Tenisovej asociácie žien (WTA) to bolo v ľavej bedrovej oblasti.

Semifinalistka júlového grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne Rybáriková v treťom sete napokon nedoplatila na nevyužitie jedného mečbalu pri vlastnom podaní za stavu 5:3, dokonca dvoch v rade na príjme v desiatom geme a ešte jedného na returne v dvanástej hre.

V tajbrejku sa ujala vedenia 2:0, pridala dva minibrejky na 5:2 od skóre 3:2 a koncovku tejto drámy predsa len už zvládla: premenila svoj dovedna siedmy mečbal. V úvodnej fáze rozhodujúceho dejstva zaostávala 1:2 s brejkom, ale preklopila na 4:2. Vo vstupnej časti sa Rybárikovej nevypomstilo, že hneď prišla o náskok 2:0. V jedenástej hre zabrala na príjme z manka 15:40, v dvanástom geme sa dopodávala cez 0:30.

„Včera som odohrala ťažký zápas a dnes som musela nastúpiť proti odpočinutej protivníčke, takže to nebolo jednoduché. Povedala som si, že musím zvíťaziť, keďže som mala toľko mečbalov; bolo by kruté ukončiť sezónu takýmto spôsobom,“ povedala Rybáriková, citovala ju agentúra AP.

Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, druhý týždeň rekordne 22. v singlovom renkingu, teraz má proti 24-ročnej univerzálke Mladenovicovej (10.) bilanciu 2:0. Predtým ju prekonala podobne tesne 6:1, 2:6, 8:6 v 1. kole parížskeho antukového grandslamového Roland Garros už v sezóne 2009. Mladeno­vicovej šnúra nezdarov vo dvojhre už má jedenásť položiek.

Dvojhra – skupina Azalea:
Magdaléna Rybáriková (SR-10) – Kristina Mladenovicová (Fr.-1) 7:5, 1:6, 7:6 (5) za 169 minút

Tabuľka skupiny Azalea:
1. Görgesová 1 1 0 2:0 13:7 2
2. Rybáriková 2 1 1 2:3 22:30 2
3. Mladenovicová 1 0 1 1:2 17:15 0

Legenda: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body. Predchádzajúci výsledok: Julia Görgesová (Nem.-7) – Magdaléna Rybáriková (SR-10) 6:1, 7:6 (5)

Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #WTA #Kristina Mladenovicová