Ešte nestratila set. Šarapovová si zahrá prvé finále po dopingovom treste

Ruská tenistka Maria Šarapovová je prvýkrát od návratu na kurty po treste za doping vo finále turnaja WTA Tour.

14.10.2017 11:07
Maria Šarapovová Foto:
Maria Šarapovová na turnaji v Tchien-ťine.

V čínskom Tchien-ťine nedala v semifinále šancu domácej nasadenej trojke Šuaj Pcheng a zvíťazila za hodinu a štvrť 6:3, 6:1. Jej poslednou súperkou bude Aryna Sabalenková z Bieloruska, ktorá podobne hladko zdolala Talianku Saru Erraniovú 6:1, 6:3.

Päťnásobná grandslamová víťazka Šarapovová sa na okruh WTA vrátila po treste za doping koncom apríla v Stuttgarte. Práve tam oslavovala doteraz jedinú semifinálovú účasť, v ďalšej časti sezóny bojovala so zranením.

Tridsaťročná Šarapovová nestratila v Tchien-ťine, kde štartuje vďaka divokej karte, ešte ani set. V semifinále vzala obhajkyni titulu Šuaj Pcheng v každom sete dvakrát podanie a zdolala ju už po šiestykrát zo siedmich vzájomných zápasov.

Bývalá svetová jednotka naposledy vyhrala turnaj v máji 2015 v Ríme, bola to jej v poradí 35. trofej. O ďalšiu zabojuje s devätnásťročnou hráčkou zo začiatku druhej stovky rebríčka Sabalenkovou, ktorá ešte ešte žiadny titul medzi elitou nezískala.

Viac na túto tému: #Maria Šarapovová #Tchien-Ťin #Aryna Sabalenková