Kužmovej vydarená premiéra. V Linzi postúpila už do osemfinále

Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa pri svojej premiére v hlavnej súťaži dvojhry na hlavnom okruhu WTA prebojovala do osemfinálového 2. kola, stalo sa tak na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale).

10.10.2017 20:14
Viktória Kužmová Foto: ,
Viktória Kužmová.

Devätnásťročná rodáčka z Košíc (nar. 11. mája 1998) zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola nad Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou za 86 minút 6:2, 7:5. Súperkou Kužmovej v boji o štvrťfinále bude ďalšia nemecká tenistka – sedmička singlového „pavúka“ Tatjana Mariová, ktorá si v utorok poradila s Ons Jabeurovou z Tuniska 6:1, 6:4.

Mladá Slovenka v Linzi prešla úspešne sitom trojkolovej kvalifikácie bez straty setu (postupne vyradila Nemku Anniku Beckovú, jednotku eliminácie Francúzku Pauline Parmentierovú a napokon aj Britku Naomi Broadyovú) a zvládla aj duel úvodného kola hlavnej súťaže.

V prvom sete dvakrát – v 5. a 7. geme – brejkla Friedsamovú a pri svojom podaní ukončila úvodné dejstvo čistou hrou. Skúsenejšia 23-ročná Nemka viedla v druhom sete 2:0, 4:1 i 5:2, napriek tomu už duel nedostala do rozhodujúceho tretieho setu. Kužmová sa postarala o dokonalý obrat, získala päť gemov za sebou a tešila sa z víťazstva, premenila prvý mečbal.

Viktória Kužmová si nedávno stihla vyskúšať, ako chutí hlavná súťaž na grandslamovom US Open v New Yorku. Tam na konci augusta nielenže uspela v kvalifikácii, ale v 1. kole v troch setoch skvelým spôsobom vzdorovala americkej hrajúcej legende Venus Williamsovej. S dvojnásobnou šampiónkou z Flushing Meadows prehrala 3:6, 6:3, 2:6.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale):

Dvojhra – 1. kolo:
Viktória Kužmová (SR) – Anna-Lena Friedsamová (Nem.) 6:2, 7:5

Ďalej ide aj Rybáriková

Postúpila aj Magdaléna Rybáriková. Ako najvyššie nasadená zvíťazila nad Holanďankou Richel Hogenkampovou za 91 minút 7:5, 6:3. Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka (nar. 4. 10. 1988) neukončila za stavu 5:4 pri svojom podaní prvý set, ale v 11. geme opäť brejkla svoju súperku a čistou hrou už ukončila toto dejstvo.

V druhom sete od stavu 3:3 slovenská favoritka duelu zabrala, vyhrala tri gemy za sebou a súboj proti 25-ročnej rodáčke z Doetinchemu doviedla do víťazného konca. V osemfinálovom 2. kole si Rybáriková zmeria sily s úspešnejšou z dvojice Barbara Haasová (Rak.) – Carina Witthöftová (Nem.).

Magdaléna Rybáriková (SR-1) – Richel Hogenkampová (Hol.) 7:5, 6:3

Viac na túto tému: #Linz #Viktória Kužmová