Kráľ Nadal nemá stále dosť. Kyrgios dostal vo finále poriadnu nakladačku

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu (celková dotácia 4 280 460 USD, tvrdý povrch vonku).

08.10.2017 13:02 , aktualizované: 15:40
Rafael Nadal Foto: ,
Rafael Nadal sa teší z víťazstva v Pekingu.

Svetová a turnajová jednotka Nadal si poradila s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom (8,) za 92 minút suverénne 6:2, 6:1, favorit pri svojom podaní premenil prvý mečbal. Nadal premenil 4 z 12 brejkbalov, Kyrgios nezískal jeho podanie ani raz zo štyroch možností.

Nadal si v 110. finále kariéry na hlavnom okruhu pripísal 75. titul vo dvojhre a šiesty v tomto roku. Fenomenálny ľavák z Malorky sa tešil z prvenstva na turnaji ATP World Tour v Pekingu po 12 rokoch, vo finále tam bol po štvrtý raz. V sezóne 2017 má 31-ročný Nadal na konte už 61 víťazných stretnutí, po triumfe na US Open aktuálne v Pekingu natiahol sériu víťazstiev na dvanásť. V prvom kole proti Francúzovi Lucasovi Pouillemu úspešne čelil dvom mečbalom.

Vo štvorhre v Pekingu triumfoval fínsko-austrálsky pár Henri Kontinen, John Peers nasadený ako prvý nad americkou nenasadenou dvojicou John Isner, Jack Sock za 69 minút 6:3, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra – finále:
Rafael Nadal (Šp.-1) – Nick Kyrgios (Aus.-8) 6:2, 6:1

Štvorhra – finále:
Henri Kontinen, John Peers (Fín./Aus.-1) – John Isner, Jack Sock (USA) 6:3, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 69 minút

Tenisový drobec Goffin vyhral v Tokiu

Belgický tenista David Goffin sa stal víťazom dvojhry na podujatí ATP World Tour 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships 2017 v japonskom Tokiu (dotácia 1 706 175 USD, tvrdý povrch vonku). Turnajová štvorka Goffin si vo finále v dvoch setoch poradila s nenasadeným Francúzom Adrianom Mannarinom za 83 minút 6:3, 7:5.

David Goffin vyhral turnaj v Japonsku. Foto: SITA, Shizuo Kambayashi
David Goffin David Goffin vyhral turnaj v Japonsku.

Dvadsaťšesťročný Goffin (11. v rebríčku ATP) si v priebehu dvoch týždňov pripísal druhý titul, keď minulú nedeľu uspel aj vo finále dvojhry na turnaji v čínskom Šen-čene. V zbierke má ešte dva triumfy z roku 2014 na podujatí vo francúzskom meste Metz a rakúskom Kitzbüheli.

„Počas uplynulých týždňov sa mi darilo dobre servovať. Najmä druhé podanie mám veľmi efektívne. Moji súperi ma počas neho neatakujú, takže som na druhý servis vždy pripravený,“ uviedol pre agentúru The Associated Press Goffin.

Vo štvorhre triumfoval nenasadený japonský pár Ben McLachlan, Jasutaka Učijama nad britsko-brazílskou dvojicou a nasadenou dvojkou Jammie Murray, Bruno Soares 6:4, 7:6 (1) za 91 minút.

David Goffin (Belg.-4) – Adrian Mannarino (Fr.) 6:3, 7:5 za 83 minút

Ben McLachlan, Jasutaka Učijama (Jap.) – Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-2) 6:4, 7:6 (1) za 91 minút

Viac na túto tému: #ATP #Rafael Nadal #David Goffin