Získal Davisov pohár, zažiaril v Austrálii. Evansa stopol trest za kokaín

, 03.10.2017 18:05
Daniel Evans
Daniel Evans. Autor: ,

Britský tenista Daniel Evans dostal ročný zákaz štartu za pozitívny dopingový test na kokaín. Dvadsaťsedemročnému hráčovi vyprší trest 24. apríla budúceho roka.

Evans neprešiel dopingovou kontrolou koncom apríla tohto roka na turnaji v Barcelone. „Urobil som chybu a musím sa tomu postaviť čelom,“ povedal predvlaňajší víťaz Davisovho pohára ešte v júni, keď medzinárodná federácia ITF prípad zverejnila a pozastavila mu činnosť.

ITF vysvetlil, že drogu užil počas súťažnej prestávky, štyri dni pred testovaním. Následne narkotikum odložil k jeho liekom, ktoré tým kontaminoval. Evans okrem zákazu činnosti musí vrátiť odmeny vo výške 103-tisíc eur a príde o body v rebríčku ATP.

Naposledy hral začiatkom júna na challengeri v Surbitone, kde pre zranenie skrečoval vo štvrťfinále. Potom sa odhlásil z turnajov ATP v Nottinghame, Londýne i Eastbourne.

V marci sa vo svetovom rebríčku posunul na 41. priečku, čo bolo jeho najlepšie umiestnenie v kariére. V januári si zahral prvé finále na okruhu ATP na turnaji v Sydney, potom dosiahol postupom do osemfinále Australian Open svoje grandslamové maximum.

#kokaín #doping #Daniel Evans
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
45,99
Kytica čierny flower box oranžové kvety

Kytica čierny flower box oranžové kvety

31,99
Lady slnečnice

Lady slnečnice

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk