Ruská vychádzajúca hviezda ukončila spoluprácu s trénerom Pláteníkom

29.09.2017 10:58
Daria Kasatkinová
Daria Kasatkinová. Autor: ,

Šéftrenér trnavskej Empire Tennis Academy Vladimír Pláteník a momentálne 31. tenistka sveta Daria Kasatkinová ukončili spoluprácu po vzájomnej dohode po turnaji WTA v čínskom Wu-chane.

Slovenský kouč priviedol ruskú tenistku k najväčším úspechom v kariére a stál za jej posunom o vyše 300 priečok v rebríčku WTA.

Spolupráca Darie Kasatkinovej a Pláteníka sa začala v októbri 2014 v klube TC Empire Trnava, kde sa stala zároveň členkou medzinárodnej akadémie Empire Tennis Academy. Za rok sa Ruska v jej zázemí posunula v rebríčku WTA o 300 miest, v auguste 2016 bola na svojom maxime – 24. priečke.

V sezóne 2016 hrala v treťom kole grandslamových turnajov Australian Open, Roland Garros aj vo Wimbledone. V aktuálnom roku sa dostala do 3. kola Roland Garros a do štvrtého na US Open. V apríli 2017 získala v americkom Charlestone svoj prvý singlový WTA titul.

„Po spoločnej dohode sme dospeli k rozhodnutiu ukončiť spoluprácu. Daria sa chce naďalej pripravovať v Empire Tennis Academy v Trnave. Ja pokračujem v akadémii v pozícii šéftrénera a primárne sa budem venovať mladým slovenským hráčom,“ uviedol Vladimír Pláteník pre www.empire-tennis-academy.com.

„Chcel by som poďakovať Vladovi Pláteníkovi za skvelú prácu s Dariou v našej akadémii počas troch rokov. Daria bude naďalej členkou Empire Tennis Academy, bude sa u nás pripravovať a spolupráca s trénerom Pláteníkom ostáva v pozícii nie jej osobného trénera, ale šéftrénera akadémie,“ povedal predseda predstavenstva TC Empire Miroslav Hlavna.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Empire Tennis Academy.

#Vladimír Pláteník #Daria Kasatkinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

25,99
Sweet slnečnice

Sweet slnečnice

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk