Ruská vychádzajúca hviezda ukončila spoluprácu s trénerom Pláteníkom

29.09.2017 10:58
Daria Kasatkinová
Daria Kasatkinová. Autor: ,

Šéftrenér trnavskej Empire Tennis Academy Vladimír Pláteník a momentálne 31. tenistka sveta Daria Kasatkinová ukončili spoluprácu po vzájomnej dohode po turnaji WTA v čínskom Wu-chane.

Slovenský kouč priviedol ruskú tenistku k najväčším úspechom v kariére a stál za jej posunom o vyše 300 priečok v rebríčku WTA.

Spolupráca Darie Kasatkinovej a Pláteníka sa začala v októbri 2014 v klube TC Empire Trnava, kde sa stala zároveň členkou medzinárodnej akadémie Empire Tennis Academy. Za rok sa Ruska v jej zázemí posunula v rebríčku WTA o 300 miest, v auguste 2016 bola na svojom maxime – 24. priečke.

V sezóne 2016 hrala v treťom kole grandslamových turnajov Australian Open, Roland Garros aj vo Wimbledone. V aktuálnom roku sa dostala do 3. kola Roland Garros a do štvrtého na US Open. V apríli 2017 získala v americkom Charlestone svoj prvý singlový WTA titul.

„Po spoločnej dohode sme dospeli k rozhodnutiu ukončiť spoluprácu. Daria sa chce naďalej pripravovať v Empire Tennis Academy v Trnave. Ja pokračujem v akadémii v pozícii šéftrénera a primárne sa budem venovať mladým slovenským hráčom,“ uviedol Vladimír Pláteník pre www.empire-tennis-academy.com.

„Chcel by som poďakovať Vladovi Pláteníkovi za skvelú prácu s Dariou v našej akadémii počas troch rokov. Daria bude naďalej členkou Empire Tennis Academy, bude sa u nás pripravovať a spolupráca s trénerom Pláteníkom ostáva v pozícii nie jej osobného trénera, ale šéftrénera akadémie,“ povedal predseda predstavenstva TC Empire Miroslav Hlavna.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Empire Tennis Academy.

#Vladimír Pláteník #Daria Kasatkinová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk