Hviezdy z gauča núkajú finále budúcnosti. Ktorá vyhrá US Open?

09.09.2017 09:30
US Open Tennis
Bude sa Sloane Stephensová tešiť na US Open aj po finále? Autor: ,

Aké mesto vám môže najskôr ponúknuť klasický americký príbeh? Taký, v ktorom sa najprv hlavný hrdina trápi, prekonáva jednu prekážku za druhou, nevyzerá to s ním dobre. No potom, v momente, mu svet zoširoka otvorí náruč a usmeje sa na neho šťastie.

Pád i vzostup Baby Sereny

Samozrejme – New York. Na tenisovom US Open ho píše Sloane Stephensová. Žena, ktorej krivka pohody už nepadá hlboko dole, ale stúpa k výšinám, do akých sa dosiaľ neodvážila nahliadnuť. „Som superšťastná. Po takomto niečom túži každá hráčka. Je to splnený sen,“ hovorila včera 24-ročná tenistka.

V tých okamihoch sedela pred novinármi a v rukách držala vstupenku do finále US Open. Vybojovala si ju po tom, ako v semifinále posledného grandslamu roka zdolala po mimoriadne dramatickom priebehu Venus Williamsovú – legendu, osobnosť, celebritu tenisových dvorcov.

Autor: Pravda

Stephensová sa podstatne skúsenejšej (o trinásť rokov staršej) krajanky nezľakla. Nebrala ohľad na to, že je pre ňu vzorom, že k nej i sestre Serene (pre podobný štýl má prezývku Baby Serena) odmalička vzhliada. Išla si pevne za naplnením odvážneho cieľa.

Napokon, odhodlanie, túžba a nezlomnosť patria do základnej výbavy Stephensovej. Bez týchto cností by nikdy nedokázala to, čo sa jej podarilo v priebehu ostatných dvoch mesiacov. Vyškriabala sa z absolútneho dna až na vrchol.

Keď vstupovala Stephensová do minulej sezóny, žiarila šťastím. Od januára do marca vyhrala tri turnaje WTA (Auckland, Acapulco, Charleston) a jej výkony vzbudzovali rešpekt. „Toto dievča môže jedného dňa dominovať okruhu. Má na to, aby zasadla na trón pre kráľovnú a vyhrávala grandslamy,“ predpovedal Mats Wilander.

Lenže osud to zariadil inak. Bolesti chodidla už boli natoľko silné, že americká hviezdička neváhala a šla pod chirurgický skalpel. Čo nasledovalo? Viac ako ročná vynútená pauza. Stephensová sa vrátila na kurty až vo Wimbledone a nebola to žiadna sláva – lúčila sa po prvom kole. Keď sa zadívala na renking, pri svojom mene našla hrozivé číslo – 957!

Kto by to povedal?

Potom sa to všetko začalo. Stephensová uhrala semifinále na dvoch veľkých turnajoch – v Toronte a v Cincinnati. Pred US Open už znovu patrila do elitnej stovky, do Flushing Meadows prichádzala v pozícii 83. hráčky sveta.

„Tvrdo som drela. Keby mi však niekto povedal, že v New Yorku budem vo finále, neverila by som mu ani na okamih,“ hovorila na tlačovej besede.

Madison Keysová má na US Open na dosah najväčší...
Madison Keysová má na US Open na dosah najväčší úspech v kariére. Autor: SITA/AP, Adam Hunger

Popritom krútila hlavou – na znak úžasu. Ten opantal aj finálovú súperku Stephensovej – Madison Keysovú. O dva roky mladšia Američanka má za sebou podobný príbeh. Do sezóny vstúpila až v marci – po operácii zápästia na ľavej ruke.

„Kto by bol vtedy povedal, že spolu so Sloane si zahráme v New Yorku finále? Pochybujem, že by sa ktosi taký našiel,“ usmievala sa Keysová.

Pre obe americké nádeje bude dnešný súboj (začína sa o 22.00 v priamom prenose stanice Eurosport) najväčším v kariére. Ani jedna z nich si dosiaľ vo finále grandslamu nezahrala.

Teraz však nadišiel ich čas. Americké hviezdy prekonali bolesť, vstali z gauča a sú pripravené ponúknuť tenisovému svetu finále budúcnosti. Ktorá z nich uspeje?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#WTA #US Open 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk