Lacko sa lúči s Washingtonom, v 2. kole nestačil na Del Potra

Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open na tvrdom povrchu v americkom Washingtone. Lacko podľahol nasadenej trinástke Argentínčanovi Juanovi Martínovi Del Potrovi za 89 minút 5:7, 2:6.

02.08.2017 07:12
Lukáš Lacko Foto: ,
Lukáš Lacko.

Víťaz predviedol 15 es a využil 5 z 8 brejkových príležitostí. Bol to tretí súboj 29-ročného Lacka a o rok mladšieho Del Potra, prvýkrát si zahrali proti sebe už v roku 2006 na challengeri ATP v Bratislave. Argentínčan aj do tretice zvíťazil.

Lacko (119. v rebríčku ATP) v prvom sete proti Del Potrovi (32.) zmazal manko dvoch brejkov a z 1:4 otočil na 5:4. Koncovku však nezvládol a prehral set 5:7. V druhom sete už na dvorci kraľoval šampión US Open 2009 a niekdajší štvrtý hráč rebríčka ATP Del Potro. Od stavu 2:2 neprenechal súperovi jediný gem a pri svojom podaní premenil druhý mečbal. Súperom Del Potra v osemfinále bude víťaz stretnutia Donald Young (USA) – Kei Nišikori (Jap.-2).

Výsledok utorkového stretnutia 2. kola resp. šestnásťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 2 002 460 USD, tvrdý povrch):