Veselý nadelil v Umagu Gombosovi kanára, Martin vyradil Istomina

Slovenský tenista Norbert Gombos prehral za 78 minút 4:6, 0:6 s Čechom Jiřím Veselým nasadeným ako ôsmym v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Plava Laguna Croatia Open v chorvátskom Umagu (dotácia 540 310 eur, antuka vonku).

18.07.2017 20:18
Norbert Gombos Foto: ,
Norbert Gombos.

Dvadsaťšesťročný galantský rodák Gombos, 87. vo svetovom rebríčku, klesol v štatistike proti 24-ročnému Veselému (57.) už na 1:6. Rivalita trvá od sezóny 2011 a Čech v roku 2014 vo finále antukového challengeru v Prostějove dominoval 6:2, 6:2. Slovák dosiahol jediný úspech pred šiestimi rokmi na podujatí ITF Futures v Tatranskej Lomnici. Gombos sa v pondelok premiérovo vo svojej kariére stal národnou renkingovou jednotkou.

Dvojhra – 1. kolo:
Jiří Veselý (ČR-8) – Norbert Gombos (SR) 6:4, 6:0 za 78 minút

Obhajca finálovej účasti Martin do osemfinále

Slovenský tenista Andrej Martin zvíťazil v 1. kole turnaja v Umagu za 84 minút presvedčivo 6:3, 6:2 nad rovnako nenasadeným Uzbekom Denisom Istominom.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Martin, 149. v počítačovom poradí, si zachoval nádej obhájiť svoj vlaňajší senzačný prienik do finále tohto podujatia. Tridsiatnik s ruským rodiskom Istomin sa nachádza na 82. priečke vo svetovom rebríčku, v minulosti bol aj na 33. mieste.

S daviscupovým reprezentantom SR absolvoval premiérový vzájomný súboj. Martina v osemfinálovom 2. kole bude čakať úspešný zo súboja Carlos Berlocq (Arg.) – Borna Čorič (Chor.-6).

Andrej Martin (SR) – Denis Istomin (Uzb.) 6:3, 6:2 za 84 minút

Viac na túto tému: #Andrej Martin #Norbert Gombos #Jiří Veselý