Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lacko vlaňajšie 3. kolo Wimbledonu nezopakuje. Skončil vo finále kvalifikácie

Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý prehral vo štvrtok v Roehamptone v Londýne za 87 minút 5:7, 2:6, 3:6 s nemeckou dvadsaťtrojkou "pavúka" Petrom Gojowczykom v zápase finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone takisto na tráve v britskej metropole (3. - 16. júla).

29.06.2017 17:48
Lukáš Lacko Foto:
Lukáš Lacko.

V prvých siedmich gemoch získal prijímajúci hráč len jeden fiftín, a to Gojowczyk za stavu 2:2. V ôsmom geme Lacko na returne dosiahol z 0:40 zo svojho pohľadu zhodu, ďalej sa však nedostal. Nadstavbu nepridal ani ku skóre 30:30 v desiatej hre.

Následne sám prišiel o servis a Nemec sa potom dopodával na nulu. Keď Gojowczyk premenil tretí brejkbal v treťom geme druhého setu, naznačil tým, že aj toto dejstvo mu bude patriť. Brejk v piatej hre to podčiarkol. V tretej časti Lacko odolal dvom jednotlivým hrozbám v prvom geme, ale neudržal si servis v tretej hre a následne súper už nepripustil zápletku.

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko, 103. v singlovom renkingu ATP, teraz má proti 27-ročnému Gojowczykovi (140.) štatistiku 1:2. Prehral 5:7, 4:6 na bratislavskom halovom „hardovom“ challengeri 2014, revanšoval sa o rok neskôr na tráve v Halle 7:6 (5), 3:6, 6:4.

Niekdajší 44. muž hodnotenia Lacko bol v rokoch 2012 a 2016 v 3. kole hlavnej súťaže Wimbledonu. Takto ďaleko sa na Majors dostal aj na melbournských Australian Open 2012 a 2017.

Lacko po štvrtkovom nezdare má vzhľadom na storno štartu Uruguajčana Pabla Cuevasa pomerne solídnu šancu, že sa napokon stane tzv. lucky loserom. Priamo v hlavnej súťaži Wimbledonu 2017 nastúpia Martin Kližan a Norbert Gombos, súperov spoznajú v piatok o 11.00 h SELČ.