Kližan ako na hojdačke. Najprv trápil Murrayho, teraz vypadol s 476. hráčom sveta

Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako prvý senzačne prehral s 27-ročným švédskym kvalifikantom Markusom Erikssonom, 476. v hodnotení, za 69 minút 4:6, 1:6 v zápase stredajšieho osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour UniCredit Czech Open v českom Prostějove (dotácia 127 000 eur, antuka vonku).

07.06.2017 18:52
Martin Kližan Foto:
Martin Kližan.

Je to Kližanov renkingovo najhorší nezdar od 26. apríla 2011, keď na antuke v Belehrade ako kvalifikant podľahol 2:6, 4:6 slávnemu Fernandovi Gonzálezovi v 1. kole hlavnej súťaže. Čiľan v tej chvíli figuroval na 516. mieste, ale kedysi bol aj v Top 5, resp. vo finále Australian Open 2007 a je držiteľom kompletnej zbierky olympijských medailí. Na predmetnom podujatí hral ako rekonvalescent. Eriksson dosiaľ najvyššie figuroval na 347. pozícii.

Bývalý 24. muž počítačového poradia Kližan štartoval v Prostějove na základe voľnej karty, lebo ako člen Top 50 svetového rebríčka sa nemohol prihlásiť štandardnou cestou.

Dvadsaťsedemročný ľavoruký Petržalčan Kližan minulý štvrtok prehral 7:6 (3), 2:6, 2:6, 6:7 (3) s britským lídrom renkingu ATP Andym Murraym v 2. kole dvojhry na parížskom antukovom grandslamovom podujatí Roland Garros, vzdoroval 3:34 h, pred turnajom mal trhlinu lýtkového svalu.

Zverenec Martina Hromeca Kližan hral v Prostějove štvrtý raz. Už v sezóne 2009 sa ako kvalifikant predral do štvrťfinále hlavnej súťaže, podľahol v ňom domácemu Tomášovi Berdychovi 3:6, 6:7 (3).