Premožiteľka Cibulkovej padla už v ďalšom kole. Venus postupuje

Napriek neúčasti Sereny nebude priezvisko Williamsová chýbať v osemfinále dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži.

02.06.2017 13:39 , aktualizované: 20:36
Garbine Muguruzová-Blancová Foto: ,
Garbine Muguruzová-Blancová.

Tehotnú 23-násobnú grandslamovú víťazku Serenu zatiaľ skvelým spôsobom nahrádza staršia sestra Venus. V piatkovom súboji 3. kola Venus Williamsová nasadená ako desiata zdolala o 15 rokov mladšiu Belgičanku Elise Mertensovú 6:3, 6:1.

Zápas trval iba 62 minút, Venus prevalcovala súperku vo víťazných úderoch 22:10 a až 86% loptičiek po prvom podaní premenila na body. Na nevynútené chyby to bolo 18:20 z pohľadu víťazky.

Venus Williamsová si zahrala po prvý raz v hlavnej súťaži dvojhry na RG v roku 1997, o rok neskôr už bola vo štvrťfinále. Jej maximom z najcennejšej antuky je zatiaľ finále z ročníka 2002, keď podľahla sestre Serene. V osemfinále bola aj pred rokom a celkovo sa tam dostala v dvadsiatej účasti po desiaty raz.

V závere piatkového programu 3. kola ženskej dvojhry sa porúčala aj tuniská „lucky loserka“ Ons Jabeurová. Premožiteľka Slovenky Dominily Cibulkovej uhrala proti Švajčiarke Timee Bacsinszkej (30.) iba štyri gemy, prehrala 2:6, 2:6. Zatiaľ čo proti svetovej sedmičke Cibulkovej Jabeurová zažiarila aj 30 víťaznými údermi, o dva dni neskôr mala proti Bacsinszkej bilanciu winnerov a nevynútených chýb 12–27.

Aj Muguruzová-Blancová už je v osemfinále

Španielska obhajkyňa titulu Garbine Muguruzová-Blancová nasadená ako štvrtá zvíťazila za rovných 100 minút 7:5, 6:2 nad kazašskou dvadsaťsedmičkou „pavúka“ Juliou Putincevovou.

V prvom sete Muguruzová-Blancová klesla z 1:0 s brejkom na 1:3 a neskôr nedoplatila na premrhanie náskoku 5:3. V druhej časti naznačila rozhodnutie už únikom na 3:0 s dvojitým brejkom.

Muguruzová-Blancová mala vyrovnaniu bilanciu víťazných úderov a nevynútených chýb 26:26, vlaňajšia štvrťfinalistka pri Seine Putincevová skončila na hodnotách 14:21. Španielka si pripísala 73 % fiftínov rozohraných vlastným prvým podaním v porovnaní so 49 %. Premenila 7 z 8 brejkbalov, kazašská reprezentantka s ruským pôvodom iba 4 z 10.

Dvadsaťtriročná päťka singlového renkingu WTA Muguruzová-Blancová zvýšila v štatistike proti 22-ročnej 29. žene počítačového poradia Putincevovej na 2:0, Nadviazala na minuloročný októbrový „hardový“ Peking (6:2, 7:6 /5/).

„Súperka je skvelá bojovníčka, potrebovala som udržať si koncentráciu. Pokúšala som sa byť agresívna, forsírovať svoju hru. Vždy chcem chodiť si po údery, využívať šance a mať kontrolu,“ povedala Španielka s venezuelským rodiskom, citoval ju blog turnaja.

Samom Sumykom pripravovaná Muguruzová-Blancová bude v osemfinálovom 4. kole v nedeľu čeliť úspešnej z duelu Shelby Rogersová (USA) – Kristina Mladenovicová (Fr.-13).

Dosiaľ poslednou ženou, ktorá obhájila Pohár Suzanne Lenglenovej na RG, je spred desiatich rokov Belgičanka Justine Heninová.