Antuka jej sedí. Bertensová na nej zdolá hviezdy

19.04.2017 09:00
Kiki Bertensová
Kiki Bertensová. Autor: ,

Chýbal jediný krok a vyrovnala by sa svojmu veľkému vzoru - niekdajšej svetovej jednotke, Belgičanke Kim Clijstersovej.

Keď prichádzala Kiki Bertensová na vlaňajší Roland Garros, nemala dôvod na to, aby si izbu v jednom z parížskych hotelov rezervovala na dlhší čas. Najmä po tom, ako nazrela do vyžrebovania – už v úvodnom kole čelila hviezdnej Nemke Angelique Kerberovej.

Nenasadená Holanďanka sa však postarala o veľké prekvapenie. Favoritku zdolala. Urobila prvý a mimoriadne smelý krok na ceste za senzačným postupom do semifinále. Žiadna z jej krajaniek nebola na niektorom zo štvorice grandslamových turnajov tak ďaleko od roku 1971.

„Bertensovú poznám veľmi dobre. Vlani išla výkonnostne nahor, jej vzostup vyvrcholil na Roland Garros,“ hovorí o 25-ročnej tenistke slovenská jednotka Dominika Cibulková.

Aj ona bude počas nadchádzajúceho víkendu čeliť pomerne vysokej (182 cm) Holanďanke s kvalitným podaním. Ich súboj by mal byť ozdobou stretnutia Pohára federácie, v ktorom pôjde o veľa. V bratislavskom Národnom tenisovom centre (NTC) sa bude hrať o atraktívnu vstupenku medzi svetovú elitu.

Slovenky sa z nej netešili už tri roky. Holandské šance drží v rukách najmä Bertensová. Zatiaľ čo zvyšné tri členky hosťujúceho tímu nájdu fanúšikovia až v druhej stovke svetového rebríčka (136. Richel Hogenkampová, 157. Cindy Burgerová, 184. Arantxa Rusová), rodáčka z Wateringenu je členkou elitnej dvadsiatky.

Výraznejšie sa jej začalo dariť až v vlani. Rok 2015 zakončila taktiež mimo najlepšej stovky – na 101. mieste. Odvtedy však dosiahla niekoľko zaujímavých úspechov. Vyhrala turnaj v Norimbergu, postúpila do finále v Gstaade, do semifinále na Roland Garros. Získala skalpy trojice členiek (v čase zápasu) Top 10 – Vinciovej, Kerberovej, Bacsinszkej.

Všetko na antuke – na povrchu, ktorý pripravili aj organizátori stretnutia v NTC. A ktorý označuje Bertensová za svoj jednoznačne najobľúbenejší.

„Sedí jej. Tak ako aj zápasy v Pohári federácie. V nich hrá výborne. Navyše, opiera sa o razantné podanie. Bude nebezpečná,“ upozorňuje pred úvodnou výmenou Cibulková.

Oba tímy sa stretli aj pred dvoma rokmi – v Apeldoorne, taktiež na antuke. Tam Cibulková chýbala, Bertensová nie. A zvládla zrejme kľúčový zápas stretnutia.

Po úvodnom dni bol nerozhodný stav – 1:1. V nedeľu si však Bertensová poradila v súboji jednotiek s Magdalénou Rybárikovou a posunula Holanďanky bližšie k víťazstvu. To napokon potvrdila Rusová. Holanďanky sa na svoju hviezdu spoliehajú aj tentoraz. V pozícii favorita však nie sú. Podľa papierových predpokladov by mali po záverečnej výmene absolvovať víťazné kolo s národnou vlajkou nad hlavami Slovenky.

Aj vďaka účasti svetovej štvorky – Cibulkovej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Pohár federácie 2017 #Kiki Bertensová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

19,99
Moss wall white dark green

Moss wall white dark green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk