Federer: Hrať len preto, aby som hral, ​​to robiť nebudem. Zázraky sa nedejú

14.04.2017 18:34
Roger Federer
Roger Federer. Autor: ,

Až v polovici mája sa švajčiarsky tenista Roger Federer rozhodne, či bude štartovať na grandslamovom Roland Garros. Bývalá svetová jednotka vynecháva po skvelom úvode sezóny prakticky celú antukovú sezónu a nechce byť v Paríži len do počtu.

„Momentálne to vyzerá, že budem na French Open hrať, ale do 10. mája sa môže stať veľa vecí,“ povedal Federer v rozhovore pre nemeckú agentúru DPA.

Vrchol antukovej sezóny a druhý grandslam roka sa začne v Paríži 28. mája. „Hrať len preto, aby som hral, ​​to už robiť nebudem. Zázraky sa nedejú,“ naznačil tridsaťpäťročný Švajčiar, že pokiaľ nebude na Roland Garros adekvátne pripravený, turnaj vynechá.

Federer po polročnej pauze spôsobenej zranením kolena vletel do tohtoročnej sezóny ako v časoch svojej najväčšej slávy. V januári ovládol Australian Open a získal osemnásty grandslamový titul, potom vyhral aj prestížne turnaje Masters v Indian Wells a Miami.

Bezprostredne po triumfe na Floride pred necelými dvoma týždňami Švajčiar uviedol, že si dá dlhú pauzu a nezúčastní sa tradičných antukových turnajov v Monte Carle, Madride či Ríme. Naopak vychutnať si chce turnaj na tráve v Stuttgarte, Halle a samozrejme Wimbledon.

V ňom bude Federer útočiť na ôsmy titul, ale aj keby ho získal, neplánuje potom ukončiť kariéru. Aj keď by to zrejme bolo ideálne vyvrcholenie. „Mojím cieľom ale nie je, že musím prestať na nejakej super vrcholnej úrovni. A nie je nutný ani gýčovitý koniec,“ dodal aktuálne štvrtý hráč svetového rebríčka.

#Roland Garros #Roger Federer
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk