Dostal druhú šancu. Napodobnil brata

29.03.2017 17:14
Alexander Zverev
Alexander Zverev v zápase proti Stanovi Wawrinkovi. Autor: ,

Pred dvoma mesiacmi stál v Melbourne na tribúne a spolu s otcom nadšene tlieskal podstatne skúsenejšiemu bratovi Mischovi. Tešil sa z jeho senzačného víťazstva nad Andym Murraym - svetovou jednotkou a najväčším favoritom Australian Open.

Teraz si tenisoví bratia Zverevovci úlohy vymenili. V Miami zažiaril mladší Alexander. Nemec s ruskými koreňmi sa na prestížnom podujatí postaral o veľké prekvapenie. V osemfinále zdolal Stana Wawrinku – nasadenú jednotku a zároveň tretieho muža svetového rebríčka.

„Vedel som, že musím zostať agresívny. V opačnom prípade by mal Stan nad zápasom absolútnu kontrolu. Vyhrával by loptu za loptou. A to som nechcel. Od druhého setu som niektoré veci zmenil a presvedčil som sa o tom, že môžem hrať na veľmi vysokej úrovni,“ hovoril dvojmetrový mladík po záverečnej výmene.

Zverev pritom mohol už v pondelok mávať floridským fanúšikom na rozlúčku. V súboji s domácim dlháňom Johnom Isnerom čelil trom mečbalom, v jednom okamihu ho od vyradenia delili len centimetre. Všetky odvrátil a napokon sa na turnaji (aj s prispením šťastia) zachránil.

„Viem, že som od osudu dostal druhú šancu. Som nesmierne šťastný, že som ju aj týmto spôsobom využil,“ vravel po zápase s Wawrinkom.

Švajčiar bol pritom v Miami vo výbornej forme. Až do stretnutia so Zverevom nestratil ani set. „Potom však prišiel jeden nevydarený gem a zrazu som na tom nebol dobre fyzicky ani psychicky. Nemal som žiadnu paru,“ smútil dvojnásobný grandslamový šampión, ktorý zlyhal v bitke generácií.

Zatiaľ čo Wawrinka oslávil predvčerom už 32. narodeniny, mladší zo Zverevovcov ešte len začína profesionálnu kariéru. O necelý mesiac dovŕši dvadsať rokov, no už teraz patrí k najväčším nádejám svetového tenisu. V renkingu ATP sa vyšplhal na dvadsiate miesto, pýši sa dvoma turnajovými titulmi. Mnohí experti mu predpovedajú hviezdnu budúcnosť.

Potvrdiť ich slová môže v Miami. Jeho štvrťfinálovou prekážkou bude ďalší z ambicióznych mladíkov – austrálsky búrlivák Nick Kyrgios.

#Alexander Zverev #Stan Wawrinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

19,99
Moss wall white dark green

Moss wall white dark green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk