Neuveriteľné! Murray zlomil súpera v 31-minútovom tajbrejku

02.03.2017 22:10
Andy Murray
Andy Murray. Autor: ,

Mužský tenisový turnaj Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE vo štvrtok zažil nevídanú tajbrejkovú drámu, z ktorej vyšiel ako šťastný víťaz Brit Andy Murray.

Svetový hráč číslo 1 Murray bol vo štvrťfinále s Nemcom Philippom Kohlschreiberom na pokraji vyradenia, keď v tajbrejku druhého setu čelil siedmim mečbalom. Všetky odvrátil a nedoprial svojmu súperovi štvorstý víťazný zápas na profesionálnom okruhu ATP. Tajbrejk s 38 bodmi trval 31 minút a Murray za stavu 19:18 premenil ôsmy setbal. Vyrovnal stav setov na 1:1 (prvý prehral v tajbrejku 4:7) a potom už svojho súpera prevalcoval 6:1. Zápas trval 2:55 h.

Rekordný výsledok 20:18 v tajbrejku sa podľa oficiálneho portálu ATP World Tour zrodil po šiesty raz od roku 1991. Za zmienku stojí aj fakt, že za stavu 15:15 už boli obaja aktéri takí pomýlení či unavení z neustále pokračujúceho diania, že si zabudli vymeniť strany. Menili si ich až za stavu 16:16. „Nikdy predtým som neodohral tajbrejk podobný tomuto a pravdepodobne už ani nikdy nebudem hrať. Odohrali sme v ňom niekoľko výnimočných loptičiek, niečo sme aj pokazili, ale úroveň hry bola v priemere veľmi vysoká. Vzhľadom na to, ako sa zrodilo, je to pre mňa výnimočné víťazstvo,“ povedal v prvej reakcii 29-ročný Murray na portáli BBC a neskôr podľa AP.

„Prehra je vždy sklamanie, ale nie som smutný,“ skonštatoval už 33-ročný Kohlschreiber. Proti hráčom v pozícii svetovej jednotky aktuálne má bilanciu 0:10. „Hral som dobre, ba výborne. Bol to jeden z mojich najlepších zápasov. Obaja sme odviedli výkony na hranici svojich možností,“ dodal skúsený Nemec.

#Philipp Kohlschreiber #ATP #Andy Murray
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk