Cibulková tento rok vynechá Fed Cup, sústredí sa na individuálny program

21.01.2017 12:48, aktualizované: 13:28
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková. Autor: ,

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková nebude v roku 2017 reprezentovať v Pohári federácie.

Šiesta hráčka aktuálneho svetového renkingu vo dvojhre informáciu o vynechaní fedcupových stretnutí oznámila na mediálne oddelenie Slovenského tenisového zväzu (STZ).

„Vzhľadom na náročnosť turnajového programu v tomto roku som sa rozhodla sústrediť na svoj individuálny program. V ňom by som chcela urobiť maximum pre prípravu na turnaje, ktoré nasledujú aj po fedcupových zápasoch. Preto som sa rozhodla, že vynechám Pohár federácie v mojom tohtoročnom kalendári. Teším sa na príležitosť reprezentovať Slovensko v budúcom roku,“ uviedla Cibulková, ktorá sa s úvodným grandslamovým podujatím roka Australian Open v Melbourne rozlúčila sobotňajšou prehrou 2:6, 7:6 (3), 3:6 v 3. kole dvojhry s Ruskou Jekaterinou Makarovovou.

Slovenky sa najbližšie predstavia 11. – 12. februára na antuke v hale vo Forli proti domácim Taliankam v 1. kole II. svetovej skupiny MS tímov ITF. Následne 22. – 23. apríla podľa výsledku absolvujú play off o elitnú osmičku ročníka 2018 alebo baráž o II. svetovú skupinu.

Pri absencii Cibulkovej sú prvými štyrmi slovenskými singlistkami súčasnosti 80. Kristína Kučová, 102. Jana Čepelová, 120. Rebecca Šramková a 167. Magdaléna Rybáriková, ktorá však naposledy hrala 3. júla v debli na Wimbledone, odvtedy podstúpila dve operácie: najprv zápästia nedominantnej ľavej ruky (júl) a potom pravého kolena (august).

Do úvahy prichádzajú aj 224. Viktória Kužmová, 244. národná fedcupová rekordérka s veľkými skúsenosťami vrátane deblových Daniela Hantuchová a 268. Karolína Schmiedlová, niekdajšia 26. hráčka hodnotenia.

Cibulkovej kouč Matej Lipták je zároveň kapitánom družstva SR. Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka podľa webu AO – ešte kým odkryla karty cez STZ – v tejto súvislosti skonštatovala: „V prvom rade je mojím trénerom. Uvedomuje si, že by bolo naozaj náročné prejsť na antuku v takom štádiu sezóny a vzhľadom na moje telo. Bude akceptovať akékoľvek rozhodnutie. Vie, že reprezentujem moju krajinu takmer tucet rokov, je to teda na mne. Talianky majú výhodu domáceho prostredia a zvolili si antuku vari aj kvôli mne. Pre naše dievčatá je však tento povrch najvhodnejší, myslím si. So mnou či bezo mňa – môže to byť boj.“

#Dominika Cibulková #Pohár federácie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku