Kližan dostal 20-tisícovú pokutu. Zväz kritizuje jeho prístup k reprezentácii

26.09.2016 12:50
Martin Kližan
Martin Kližan. Autor: ,

Podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok s okamžitou platnosťou. Taký je trest pre tenistov Martina Kližana a Lukáša Lacka pre ich prístup k reprezentácii Slovenska v Davisovom pohári.

Odsúhlasil to výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu na svojom zasadnutí 23. septembra 2016 na návrh kapitána daviscupového tímu SR Miloslava Mečířa. Informoval o tom oficiálny portál Slovenského tenisového zväzu.

Martin Kližan a Lukáš Lacko sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnili z nedávneho súboja play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2017 Austrália – Slovensko, ktorý sa hral 16.- 18. 9. na tráve v Sydney.

Deň po skončení tohto zápasu už obaja nastúpili na turnajoch, Lacko sa predstavil na challengeri ATP v tureckom Izmire a Kližan na podujatí ATP World Tour 250 vo francúzskom Metz.

„Výkonný výbor STZ neakceptoval ich ospravedlnenie a schválil uloženie pokuty hráčovi Lukášovi Lackovi vo výške 10 000 eur za porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom a Martinovi Kližanovi vo výške 20 000 eur za opakované porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom,“ uvádza portál stz.sk.

„Zaskočilo ma to. Moju neúčasť zväz riadne ospravedlnil, konkrétne kapitán Miloš Mečíř. Pravé dôvody poznal. Preto som zostal prekvapený. Verím však, že to interne vyriešime. Nechcem to riešiť cez médiá, zväzu by to mohlo poškodiť,“ zaslal Lukáš Lacko svoje stanovisko agentúre SITA.

#Martin Kližan #Lukáš Lacko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

53,99
Amore červené ruže Hubert Grand

Amore červené ruže Hubert Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk