mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapavíťazBoasson Hagen19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Rybáriková bojovala ako lev, Schmiedlová dostala výprask

12.03.2016 23:34
Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková. Autor: ,

Z dvoch slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v sobotňajších dueloch 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Plexipave), uspela iba Magdaléna Rybáriková.

Dvadsaťsedemročná piešťanská rodáčka zdolala Austrálčanku Dariu Gavrilovovú po veľkom boji za 152 minút 2:6, 7:5, 6:4. Rybáriková po neúspešnom vstupe prehrávala v následnom druhom sete 3:5, ale proti rodáčke z Moskvy zvládla koncovku tohto dejstva a napokon doviedla duel do víťazného konca.

Slovenka aj v rozhodujúcom dejstve otočila nepriaznivý stav (2:4) a zápas proti nasadenej tridsaťjednotke singlového „pavúka“ ukončila čistou hrou pri vlastnom podaní. Na Rybárikovú čaká v šestnásťfinálovom 3. kole úspešnejšia z dvojice Belinda Bencicová (Švaj.-7) – Lauren Davisová (USA).

V Indian Wells sa v sobotu nedarilo Karolíne Schmiedlovej. Slovenská jednotka prehrala ako nasadená dvadsaťosmička s Mónicou Puigovou z Portorika hladko za 77 minút 1:6, 2:6. Dvadsaťjedenročná Košičanka si pripísala jediný gem v prvom sete až za hrozivého stavu 0:5.

Ani úvod druhého setu Schmiedlovej nevyšiel, ale za stavu 0:4 dokázala dvoma víťaznými hrami za sebou znížiť. Nenasadená 22-ročná Puigová však získala ďalšie dva gemy vo svoj prospech a tešila sa z cenného triumfu. Karolína Schmiedlová si odnáša prémiu 19 350 amerických dolárov a 35 bodov do svetového rebríčka.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Plexipave):