Rybáriková bojovala ako lev, Schmiedlová dostala výprask

Z dvoch slovenských tenistiek, ktoré sa predstavili v sobotňajších dueloch 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Plexipave), uspela iba Magdaléna Rybáriková.

12.03.2016 23:34
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková.
debata (4)

Dvadsaťsedemročná piešťanská rodáčka zdolala Austrálčanku Dariu Gavrilovovú po veľkom boji za 152 minút 2:6, 7:5, 6:4. Rybáriková po neúspešnom vstupe prehrávala v následnom druhom sete 3:5, ale proti rodáčke z Moskvy zvládla koncovku tohto dejstva a napokon doviedla duel do víťazného konca.

Slovenka aj v rozhodujúcom dejstve otočila nepriaznivý stav (2:4) a zápas proti nasadenej tridsaťjednotke singlového „pavúka“ ukončila čistou hrou pri vlastnom podaní. Na Rybárikovú čaká v šestnásťfinálovom 3. kole úspešnejšia z dvojice Belinda Bencicová (Švaj.-7) – Lauren Davisová (USA).

V Indian Wells sa v sobotu nedarilo Karolíne Schmiedlovej. Slovenská jednotka prehrala ako nasadená dvadsaťosmička s Mónicou Puigovou z Portorika hladko za 77 minút 1:6, 2:6. Dvadsaťjedenročná Košičanka si pripísala jediný gem v prvom sete až za hrozivého stavu 0:5.

Ani úvod druhého setu Schmiedlovej nevyšiel, ale za stavu 0:4 dokázala dvoma víťaznými hrami za sebou znížiť. Nenasadená 22-ročná Puigová však získala ďalšie dva gemy vo svoj prospech a tešila sa z cenného triumfu. Karolína Schmiedlová si odnáša prémiu 19 350 amerických dolárov a 35 bodov do svetového rebríčka.

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Plexipave):