Schmiedlovú sfúkla z kurtu Puigová, Hantuchová nestačila na Stosurovú

Slovenské tenistky Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová neuspeli v osemfinálovom 2. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Apia International v austrálskom Sydney (dotácia 753 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion).

12.01.2016 07:08 , aktualizované: 11:38
Daniela Hantuchová Foto: ,
Daniela Hantuchová.

Schmiedlová hladko prehrala s kvalifikantkou Mónicou Puigovou z Portorika 1:6, 0:6. Stretnutie trvalo iba 61 minút a 21-ročná Slovenka získala jediný gem pri svojom podaní za stavu 0:4 v prvom sete. Zverenkyňa Milana Martinca nevyužila jediný brejkbal, ktorý mala.

Bol to prvý vzájomný zápas na hlavnom okruhu WTA medzi oboma hráčkami a Schmiedlová v ňom nepotvrdila oveľa vyššie rebríčkové postavenie (29.) v porovnaní s o rok staršou súperkou (94.). Porovnateľne ťažkú prehru utrpela košická rodáčka Schmiedlová na predchádzajúcom prípravnom turnaji v Brisbane s Američankou Varvarou Lepčenkovou /2:6, 1:6/.

Hantuchová nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú a podľahla jej za 86 minút 4:6, 2:6. Stosurová (27.) potvrdila vyššie rebríčkové postavenie a v bilancii vzájomných stretnutí austrálska hráčka zvýšila na 7:1. Tridsaťdvaročná Hantuchová (88. v renkingu) si postup do hlavnej súťaže v Sydney vybojovala v kvalifikácii, ale neskôr sa vďaka odhláseniu viacerých hráčok ocitla naspodku hlavného „pavúka“ a v 1. kole mala voľný žreb.

„Puigová hrala skvele. Kaja netlačila, ani servisom súperke neublížila. Moja zverenka mala výhodu v prvom geme, nevyužila ju, potom v treťom geme, opäť nevyužila a rýchlo bolo 0:4. Puigová hrala od začiatku aktívne, po prvom sete bola Kaja trochu mimo… Aj v druhom sete bolo zopár zhôd, ale nikdy nezahrala víťazný úder, aby si pomohla. Vždy to záviselo od toho, koľko chýb urobí súperka, ale dnes ich urobila málo, hrala fakt výborne. Nevyšlo to. Zajtra odlietame do Melbourne, pripravíme sa a veríme v dobrý výsledok na grandslame,“ povedal Schmiedlovej tréner Milan Martinec pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).