Bratia Murrayovci priblížili Britov k finále Davisovho pohára

Andy a Jamie Murrayovci zdolali vo štvorhre semifinále Davisovho pohára v dramatickej päťsetovej bitke austrálsky pár Sam Groth, Lleyton Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:4.

19.09.2015 19:08 , aktualizované: 22:31
Andy a Jamie Murrayovci Foto: ,
Radosť bratov Andyho a Jamieho Murrayovcov.

Po štvorhodinovom boji v búrlivej kulise v Glasgowe získali pre Veľkú Britániu druhý bod a domáci tím tak pred nedeľňajšími dvojhrami delí jediné víťazstvo od postupu do finále, na ktoré čakajú od roku 1978.

Bratská dvojica, ktorá sa v tímovej súťaži spoločne predstavila v štvorhre prvýkrát vo štvrťfinále proti Francúzsku, sa rýchlo oklepala zo straty prvého setu a zápas mohla ukončiť v štvrtej sade. V tesnom tajbrejku ju ale bratia stratili a hľadisko v ich rodnom Škótsku mohlo explodovať nadšením až o ďalších 45 minút neskôr.

„Bol to neuveriteľný zápas, takto sa vrátiť po sklamaní zo straty štvrtého setu. Ďalej sme si vytvárali šance, držali sme pri sebe, ako by bratia mali, a podarilo sa nám pár slušných returnov,“ povedal po zápase mladší z bratskej dvojice, tretí hráč svetového rebríčka Andy Murray.

V druhom semifinále medzi Belgickom a Argentínou majú v Bruseli bližšie do finále hostia. Druhý bod získali vo štvorhre Carlos Berlocq a Leonardo Mayer, ktorí zdolali domácu dvojicu Ruben Bemelmans, Steve Darcis 6:2, 7:6, 5:7 a 7:6.

Svetová skupina Davisovho pohára 2015 – semifinále:

VEĽKÁ BRITÁNIA – AUSTRÁLIA 2:1 (sobota: Andy Murray, Jamie Murray – Samuel Groth, Lleyton Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6), 6:4, piatok: Andy Murray – Thanasi Kokkinakis 6:3, 6:0, 6:3, Daniel Evans – Bernard Tomic 3:6, 6:7 (2), 7:6 (4), 4:6)

BELGICKO – ARGENTÍNA 1:2 (sobota: Ruben Bemmelmans, Steve Darcis – Carlos Berlocq, Leonardo Mayer 2:6, 6:7 (2), 7:5, 6:7 (5), piatok: David Goffin – Federico Delbonis 7:5, 7:6 (3), 6:3, Steve Darcis – Leonardo Mayer 6:7 (5), 6:7 (1), 6:4, 3:6)

Viac na túto tému: #Veľká Británia #semifinále #Davisov pohár 2015