Isner druhý titul v rade nezískal, po boji mu ho vyfúkol Japonec Nišikori

Japonský tenista Kei Nišikori získal jubilejný desiaty singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

10.08.2015 07:34
John Isner, Kei Nišikori Foto: ,
Američan John Isner (vľavo) gratuluje k víťazstvu na turnaji Japoncovi Keiovi Nišikorimu.

Zaokrúhlil nedeľňajším finálovým triumfom na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 1 753 020 USD, tvrdý povrch Deco-Turf) nad domácim Johnom Isnerom za 115 minút 4:6, 6:4, 6:4. Dvadsaťpäťročný zverenec Michaela Changa získal šek na 343-tisíc dolárov a 500 bodov do príslušného rebríčka.

Štvorhru v metropole USA ovládli najvyššie nasadení domáci bratia Bob a Mike Bryanovi, ktorí si vo finále poradili s dvojkami „pavúka“ Ivanom Dodigom a Marcelom Melom presvedčivo 6:4, 6:2 za 56 minút.

Dvojhra – finále:
Kei Nišikori (Jap.-2) – John Isner (USA-8) 4:6, 6:4, 6:4

Kerberová sa štvrtým titulom v roku vyrovnala Serene

Nemecká tenistka Angelique Kerberová sa ziskom štvrtého titulu v tomto roku vyrovnala líderke svetového rebríčka Serene Williamsovej. Dvadsaťsedemročná brémska rodáčka čerstvo triumfovala vo finále turnaja WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde nad Češkou Karolínou Plíškovou 6:3, 5:7, 6:4. Duel trval 128 minút.

„Tuším, že s Karolínou na nás v budúcnosti čaká ešte niekoľko vzájomných finále,“ citoval Kerberovú oficiálny server WTA. Vo finále štvorhry sa zrodil finálový triumf nenasadenej čínskej dvojice Čeng Saj-saj, Sü I-fan.

Angelique Kerberová (Nem.-5) – Karolína Plíšková (ČR-4) 6:3, 5:7, 6:4

Stephensovej premiérový titul na okruhu WTA

Domáca tenistka Sloane Stephensová zmietla v nedeľňajšom finále dvojhry Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú 6:1, 6:2 a na turnaji WTA International Citi Open v americkom Washingtone získala svoj prvý titul na hlavnom profesionálnom okruhu. „Snažila som sa vydať zo seba to najlepšie a domnievam sa, že som dobre uplatnila môj štýl hry. Mám za sebou skutočne vydarený deň,“ citoval server WTA 22-ročnú Floriďanku.

Súťaž štvorhry spoznala víťazky už v sobotu, Švajčiarka Belinda Bencicová a Francúzka Kristina Mladenovicová ako štvrté nasadené hráčky zvíťazili vo finále nad trojkami deblového „pavúka“, španielsko-slovinským tandemom Lara Arruabarrenová-Vecinová, Andreja Klepačová, za 102 minút 7:5, 7:6 (7).

Sloane Stephensová (USA) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:1, 6:2

Viac na túto tému: #John Isner #Kei Nišikori