Hantuchová vyradila v Aucklande Erraniovú, Cibulková v Brisbane skončila

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zdolala v pondelkovom zápase 1. kola na podujatí v novozélandskom Aucklande turnajovú dvojku Saru Erraniovú za 76 minút 6:3, 6:2.

05.01.2015 08:26
Daniela Hantuchová Foto: ,
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová.

Tridsaťjedenročná popradská rodáčka upravila vzájomnú bilanciu proti Talianke na 6:4. V druhom kole ju čaká postupujúca z taliansko-poľského duelu Francesca Schiavoneová – Urszula Radwanská.

Hantuchová proti Erraniovej ťažila z dobrého prvého podania a returnu. Na kurte dominovala a využila tri zo štyroch možností na brejk.

V prvom dejstve využila vedenie 40:0 v treťom geme pri podaní súperky a premenila tretí brejkbal, čím definitívne odskočila súperke. Druhý set nezačala Hantuchová ideálne a rýchlo prehrávala 0:2, potom sa však vrátila do zápasu a vyhrala zvyšných šesť gemov.

Daniela Hantuchová (SR) – Sara Erraniová (Tal.-2) 6:3, 6:2 za 76 minút

V Brisbane Cibulkovej prehra na úvod roka

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nevstúpila úspešne do novej sezóny. V súboji 1. kola dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Plexicushion) podľahla nasadená štvorka a jedenásta hráčka svetového rebríčka Cibulková Američanke Madison Keysovej za 91 minút 5:7, 2:6.

Deväťnásťročná Keysová (30. v rebríčku) zaskočila o šesť rokov staršiu favoritku Cibulkovú 12 esami a úspešnosťou 81% bodov dosiahnutých po prvom podaní. Víťazka využila štyri zo šiestich brejkových príležitostí, zdolaná hráčka raz vzala súperke podanie zo štyroch pokusov. Od stavu 2:2 v druhom sete Keysová nepustila Cibulkovej ani gem.

Američanka zdolala Slovenku v kariére tretí raz z rovnakého počtu zápasov a zakaždým to bolo na tvrdom povrchu. Súperkou Keysovej v osemfinále bude krajanka Varvara Lepčenková, ktorá ušla Austrálčanke Sam Stosurovej zo stavu 1:5 a 30:40 v treťom sete.

Madison Keysová (USA) – Dominika Cibulková (SR-4) 7:5, 6:2 za 91 minút

Viac na túto tému: #Dominika Cibulková #Daniela Hantuchová #Brisbane #Auckland