Americká líderka svetového rebríčka tenistiek Serena Williamsová sa stala poslednou semifinalistkou dvojhry na koncosezónnom výberovom šampionáte WTA Finals v Singapure.

24.10.2014 16:38
Serena Williamsová Foto: ,
Serena Williamsová.

Rozhodol o tom úspech už istej postupujúcej Simony Halepovej z Rumunska v druhom sete piatkového duelu s Anou Ivanovičovou na záver diania v základnej Červenej skupine.

Srbka potrebovala na prienik do víkendovej vyraďovacej fázy triumf 2:0 na sety. V otváracom dejstve sa zachránila z manka 2:5 na gemy, resp. zo setbalu pri vlastnom podaní v neskoršom tajbrejku, ale v druhej časti sa už nevyhla nezdaru – 3:6. Nič jej už nebolo platné, že uspela 6:3 v treťom sete.

Serena bude v sobotu v semifinále hrať s dánskou víťazkou Bielej skupiny Caroline Wozniackou (skóre 9:1, v septembrovom finále newyorských grandslamových US Open zdolala túto svoju veľkú kamarátku dvakrát 6:3) a Halepovú vyzve Poľka Agnieszka Radwanská (štatistika 2:4, ale Rumunka uspela vo dvoch z ostatných troch duelov).

Pre S. Williamsovú je to v tento deň už druhá dobrá správa „do hotelovej izby“. Vyradenie Rusky Marie Šarapovovej totiž Američanke zabezpečilo istotu postu koncoročnej jednotky renkingu.

Dvojhra – Červená skupina: Ana Ivanovičová (Srb.-7) – Simona Halepová (Rum.-4) 7:6 (7), 3:6, 6:3 za 130 minút

Konečná tabuľka Červenej skupiny dvojhry:

1. Halepová 3 2 1 5:2 39:23 4 – postup do semifinále
  2. S. Williamsová 3 2 1 4:2 26:22 4 – postup do semifinále
  3. Ivanovičová 3 2 1 4:3 36:31 4
  4. Bouchardová 3 0 3 0:6 11:36 0

Legenda: Poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body. Predchádzajúce výsledky: Serena Williamsová (USA-1) – Ana Ivanovičová (Srb.-7) 6:4, 6:4, Simona Halepová (Rum.-4) – Eugenie Bouchardová (Kan.-5) 6:2, 6:3, Simona Halepová (Rum.-4) – Serena Williamsová (USA-1) 6:0, 6:2, Ana Ivanovičová (Srb.-7) – Eugenie Bouchardová (Kan.-5) 6:1, 6:3, Serena Williamsová (USA-1) – Eugenie Bouchardová (Kan.-5) 6:1, 6:1

Biela skupina: Maria Šarapovová (Rus.-2) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-6) 7:5, 6:7 (4), 6:2 za 190 minút Caroline Wozniacka (Dán.-8) – Petra Kvitová (ČR-3) 6:2, 6:3 za 70 minút

Konečná tabuľka Bielej skupiny dvojhry:

1. Wozniacka 3 3 0 6:1 44:28 6 – postup do semifinále
  2. A. Radwanská 3 1 2 3:4 34:37 2 – postup do semifinále
  3. Šarapovová 3 1 2 3:5 39:45 2
  4. Kvitová 3 1 2 2:4 22:29 2

Legenda: Poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body. Predchádzajúce výsledky: Caroline Wozniacka (Dán.-8) – Maria Šarapovová (Rus.-2) 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2, Agnieszka Radwanská (Poľ.-6) – Petra Kvitová (ČR-3) 6:2, 6:3, Petra Kvitová (ČR-3) – Maria Šarapovová (Rus.-2) 6:3, 6:2, Caroline Wozniacka (Dán.-8) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-6) 7:5, 6:3.

Viac na túto tému: #Agnieszka Radwanská #Simona Halepová #Serena Williams #Caroline Wozniacka