Hantuchová prehrala v Sydney už v 1. kole

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v nedeľňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Apia International v austrálskom Sydney (Premier dotácia 710 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion) s chorvátskou držiteľkou voľnej karty Ajlou Tomljanovičovou 4:6, 5:7. Súboj trval 102 minút.

05.01.2014 10:01
Daniela Hantuchová Foto: ,
Daniela Hantuchová.
debata (2)

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová v prvom sete vyhrávala 3:0, následne však jej o desať rokov mladšia súperka získala päť hier v sérii a v desiatej hre premenila svoj celkovo štvrtý setbal. V druhom dejstve zvrátila Hantuchová z nepriaznivého stavu 1:3 na 5:4, no mladá Chorvátka vybojovala tri hry po sebe a pri vlastnom servise využila prvý mečbal.

Tomljanovičová, 73. v počítačovom poradí, si v osemfinálovom 2. kole zmeria sily s Američankou Madison Keysovou. Hantuchová, ktorá získala za vystúpenie v Sydney odmenu 5385 USD a 1 bod do svetového rebríčka WTA, sa v Sydney predstaví ešte vo štvorhre, a to so Španielkou Arantxou Parrovou-Santonjovou.