Beck si zahrá v hlavnej súťaži Wimbledonu

17.06.2012 20:53
Karol Beck
Karol Beck. Autor: ,

Slovenský tenista Karol Beck má v ostatnom období mimoriadne šťastie na prieniky do hlavných súťaží dvojhry na úrovni veľkej štvorky v poslednej chvíli spod "čiary". Rovnako ako v máji na Roland Garros v Paríži sa napokon tesne vyhne kvalifikácii aj na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. júna - 8. júla, dotácia 16,06 milióna libier, tráva).

Tridsaťročného zvolenského rodáka Becka, tento týždeň finalistu na challengeri v Nottinghame, v nedeľu podvečer pustil z pozície prvého náhradníka „dnu“ Ind Somdev Devvarman, ktorý sa prihlásil na základe tzv. chráneného renkingu v podobe 85. pozície, ale napokon krátko pred žrebom kvalifikácie zrušil svoj štart.

Už predtým pomohlo Beckovi k posunu nahor rezignovanie rekonvalescentov Švéda Robina Söderlinga a Uruguajčana Pabla Cuevasa. Bývalý 36. muž počítačového poradia Beck vo francúzskej metropole dokonca už aj figuroval v „pavúku“ kvalifikácie, napokon sa však pred začiatkom zápasov, čo je úplná hranica, ešte odhlásil domáci Gael Monfils.

Už dávnejšie je známe, že na základe postavenia vo svetovom rebríčku ATP, resp. WTA majú zo Slovákov istotu práva štartu priamo v hlavnej singlovej súťaži v All England Lawn Tennis and Croquet Clube Lukáš Lacko, Martin Kližan, Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

V trojkolovej kvalifikácii dvojhry mužov sa zo SR predstavia Kamil Čapkoviča Pavol Červenák. Čapkovič začne proti Chorvátovi Frankovi Škugorovi a súperom Červenáka bude Talian Simone Vagnozzi. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb. Kvalifikáciu dvojhry žien aj s Janou Čepelovou vyžrebujú v pondelok. Hrá sa 18. – 21. júna v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone.

Súperi slovenských tenistov v 1. kole o postup na Wimbledon

Kamil Čapkovič (SR) – Franko Škugor (Chor.)
Pavol Červenák (SR) – Simone Vagnozzi (Tal.)

Pozn.: Hrá sa 18. – 21. júna v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku