US Open bude bez Cibulkovej, má zlomené rebro

25.08.2009 15:59
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková sa na US Open nepredstaví. Autor:

Záverečný grandslamový turnaj roka US Open bude definitívne bez Dominiky Cibulkovej. Slovenská ženská tenisová jednotka sa musela z prestížneho podujatia v New Yorku (31. 8. - 13. 9., celková dotácia 21,6 mil. USD, tvrdý povrch DecoTurf II) odhlásiť zo zdravotných dôvodov. "Ide o únavovú zlomeninu ôsmeho rebra. V stredu odlietam z Ameriky späť domov," stručne a smutne referovala Cibulková, ktorú už nejaký čas trápili bolestí na pravej strane v oblasti rebier.

„Ide o únavovú zlomeninu ôsmeho rebra, ukázali to výsledky testov. V stredu odlietam z Ameriky späť domov, lebo s tým nemôžem hrať a ani nič poriadne robiť. Je to obrovská škoda. Vo štvrtok po prílete idem hneď za doktorom Luptákom a uvidíme, čo mi na to povie on. Lekári v Amerike mi tvrdili, že sa to zranenie bude hojiť štyri až šesť týždňov,“ uviedla Dominika Cibulková.

Slovenská jednotka neuvažovala ani chvíľku o alternatíve, že by predsa len na US Open hrala. „Zlomenina bola zjavná, bolí ma to stále tak, ako keď sa mi to stalo. Bolo by zbytočné riskovať a nebolo by to rozumné,“ zdôraznila Cibulková. Bolesti začala cítiť už v zápase s Ruskou Alisou Klejbanovovou v 2. kole na minulotýždňovom turnaji v Toronte, s ktorou prehrala v dramatickom, takmer trojhodinovom súboji, po nevyužití šiestich mečbalov.

„Bolesti prišlu už ku koncu duelu s Klejbanovovou a som veľmi smutná, že v New Yorku si na US Open nezahrám. Pomaly som sa dostávala do formy a verila som, že na tomto turnaji niečo uhrám. Takéto zranenie som ešte nikdy predtým nemala a dúfam, že sa bude hojiť veľmi rýchlo,“ želala si Cibulková, ktorú už nejaký čas trápili bolestí na pravej strane v oblasti rebier.

Keďže röntgen, magnetická rezonancia ani CT neukázali nič, aktuálne 16. hráčka svetového rebríčka sa v pondelok v americkom New Havene podrobila vyšetreniu prístrojom ´bone scan´, ktoré malo ukázať, či je problém s kosťou alebo svalom.

Cibulková sa pre zdravotné ťažkosti odhlásila z tohtotýždňového turnaja Pilot Pen Tennis v New Havene v Connecticute. Na záverečnom prípravnom podujatí pred newyorskými grandslamovými US Open mala v 1. kole hrať proti Francúzke Alizé Cornetovej.

Ešte v nedeľu uviedla: „V minulosti som žiadne ťažkosti tohto typu nemala. Po prvý raz som ich pocítila nedávno v Stanforde a bolo to také zvláštne. Nie som si vedomá, že by som sa niekde udrela či napríklad dostala zásah loptičkou. Neskôr to prešlo, keď som sa trošku rozhýbala, ale ku koncu zápasu v Toronte proti Klejbanovovej sa problém vrátil. Bolelo ma to spočiatku aj v pokoji. Teraz síce iba pri záťaži, čo však znamená, že nemôžem ani trénovať.“

0 debata debata