Peerová získala slovenský pas. Bude hrať za Slovensko?

Izraelská tenistka Šahar Peerová má dve novinky týkajúce sa Slovenska. Hráčka širšej svetovej špičky získala slovenský pas a trénuje ju slovenský tréner Martin Hromec.

28.06.2008 21:58
Šahar Peerová Foto:
Šahar Peerová

Dvadsaťjedenročná Izraelčanka, držiteľka troch singlových titulov z okruhu WTA, v tomto roku trochu ustúpila z predchádzajúcich pozícii, aj preto angažovala do svojho tímu nového kouča zo Slovenska. „Dostal som ponuku od Peerovej manažéra a počas druhého týždňa Roland Garros sme naštartovali spoluprácu. Som rád, že celkom úspešne,“ cituje internetová stránka STZ M. Hromca.

Momentálne sa jeho zverenkyňa nachádza na 26. pozícii dlhodobého rebríčka WTA Tour vo dvojhre a vo Wimbledone postúpila už do osemfinále. Vo  vyrovnanom stretnutí 3. kola zdolala finalistku nedávneho Roland Garros v Paríži, Rusku Dinaru Safinovú 7:5, 6:7 (4), 8:6, keď jej súperka po takmer tri a polhodinovej dráme dohrávala na pokraji vyčerpania a pri štvrtom mečbale Peerovej urobila dvojchybu.

S bývalým daviscupovým reprezentantom Hromcom sa Izraelčanka dohodla na spolupráci zatiaľ iba do jesene tohto roka. „Hodnotiť budeme po US Open,“ dodal Hromec, kedysi 218. hráč rebríčka ATP a ešte stále aktívny hráč najmä vo štvorhre. Peerovej obaja starí rodičia pochádzajú zo Slovenska a v súvislosti s jej nadobudnutím slovenského pasu by v budúcnosti prípadne mohla reprezentovať Slovensko v Pohári federácie.

„Teoreticky to síce prichádza do úvahy, ale až 36 mesiacov po tom, ako naposledy hrala za Izrael, čo bolo v apríli tohto roka,“ povedal medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu (STZ) Ľubomír Páleník.

Zároveň dodal, že po získaní slovenského pasu by Peerová mohla oznámiť ITF svoju požiadavku reprezentovať Slovensko, ale aj na individuálnej úrovni by sa to mohlo stať až s akceptáciou slovenskej a izraelskej strany. Peerová bola v rebríčku WTA Tour zatiaľ najvyššie na 15. mieste k 29. januáru 2007.

Jelene Jankovičovej ošetrujú zranené koleno.
Guillermo García-Lopez spadol počas zápasu s...
+11Tieň Venus Williamsovej
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy