Sedemgólová prestrelka na Sparte, krásnou strelou ju rozhodol Haraslín

Futbalisti Sparty Praha si upevnili post lídra v českej lige. V sobotnom dueli 29. kola triumfovali nad Baníkom Ostrava 4:3, víťazný štvrtý gól zaznamenal slovenský legionár Lukáš Haraslín krátko po príchode na trávnik.

20.04.2024 17:57
Haraslín Foto:
Lukáš Haraslín a jeho radosť z gólu do siete Ostravy.

Upravil ním na 4:1, hostia v závere ešte súboj zdramatizovali. Sparta má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Slaviou, ktorá má zápas k dobru.

Z posledného miesta sa pred České Budějovice posunula Karviná, ktorá doma remizovala s Bohemiansom 1:1.

Hostia hrali od 39. minúty bez vylúčeného Ondreja Petráka, deľbu bodov zariadil v 59. minúte slovenský útočník Erik Prekop, ktorý sa presadil z pokutového kopu.

V desiatich dohrávali aj hráči Zlína, ktorí remizovali na pôde Jablonca 0:0.

Česká liga – 29. kolo

NEDEĽA

Slovan Liberec – FC Hradec Králové 0:0
/L. Letenay hral od 84. minúty, L. Tupta do 66. min – S. Dancák celý zápas, L. Čmelík do 78. min/

Slavia Praha – Sigma Olomouc 2:2 (0:0)
Góly: 77. Bořil, 84. Chytil – 52. Pokorný, 66. Zifčák
/I. Schranz od 56. min – D. Ventúra od 69. min, J. Chvátal celý zápas, brankár T. Dagaňa na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)
Góly: 54. Icha – 7. Ladra, 37. Jawo
/brankár V. Budinský na lavičke náhradníkov – A. Kadlec od 87. minúty/

SOBOTA

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 4:3 (1:0)
Góly: 47. a 52. Kuchta, 41. Birmančevič, 63. HARASLÍN – 54. Krejčí (vl.), 79. Klíma, 85. Kubala
/L. Haraslín nastúpil v 60. min a dal gól- F. Blažek a T. Rigo odohrali celý zápas, M. Rusnák nastúpil v 65. min/

MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Góly: 54. Budínský – 59. PREKOP (z 11 m), ČK: 39. Petrák (Bohemians)
/D. Holec odohral celý zápas, M. Regáli hral do 78. min, R. Mikuš nastúpil v 78. min, M. Čurma sedel na lavičke náhradníkov – E. Prekop hral do 85. min a dal gól/

FK Jablonec – FC Zlín 0:0
ČK: 37. Pidro (Zlín) po 2. ŽK