Americký komentátor kričal od úžasu, Česi spomínali Hašeka. Ruská hviezda čarovala a posielala fanúšikom bozky

Vypredaná aréna šalela, hráči neverili vlastným očiam. Ruský brankár Floridy Sergej Bobrovskij predviedol v súboji 1. kola play off s Tampu Bay neuveriteľný zákrok.

24.04.2024 10:53
Sergej Bobrovskij Foto:
Sergej Bobrovskij a jeho úžasný zákrok.

Už 35-ročná opora Panthers zažiarila v kľúčovom okamihu. Druhá tretina pomaly spela k záveru, stav bol vyrovnaný 2:2.

Tampa podnikla rýchly protiútok. K strele sa dostal Anthony Cirelli, jeho pokus sa od zadného mantinelu dostal k Stevenovi Stamkosovi.

Ostravar aréna: domov Slovákov počas MS v hokeji Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Minimálne dvanásť dní bude ich prechodným...

Hviezda Tamy okamžite posunula puk späť pred bránku, dostal sa k nemu jeho spoluhráč Matt Dumba. Tomu stačilo jediné – zasunúť ho do poloprázdnej svätyne…

Aké jednoduché, povedali by ste si…

To by však v bránke nesmel byť Bobrovskij. Rus predviedol tzv. zákrok naslepo.

Pozrite si ho vo videu:

Americký komentátor nevedel ani po niekoľkých sekundách prestať kričať. Rozplývali sa aj českí novinári.

„Akoby sa pretransformoval do Dominika Haška,“ písal portál sport.cz.

Florida napokon aj vďaka skvelému Bobrovskému vyhrala aj druhý duel (3:2 po predĺžení) a v sérii hranej na štyri víťazstvá už vedie 2:0.

Po záverečnom klaksóne bol Bobrovskij samozrejme najväčšou hviezdou. Nadšeným fanúšikom posielal do hľadiska bozky.

fehérváry Čítajte viac Bližšie k MS. Fehérváry a Černák faulovali, Tampa i Washington sú dve prehry od vyradenia

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Florida Panthers #Erik Černák #Sergej Bobrovskij